Egipto civilizacijos laimėjimai


7 egipto civilizacijos pasiekimai. Egipto laimejimai.

Projektas ,,Egipto civilizacijos laimėjimai’’. Tikslas. Senovės Egipto civilizacijos laimėjimai. Egipto architektūra. Piramidės. Senovės Egipto raštas. Egipto literatūra. Mokslas senovės Egipte. Egiptiečiai ir dangus. Literatūros šaltiniai.

Mūsų tikslas Senovės Egipto civilizacijos laimėjimai Senovės Egipto architektūra Senovės Egipto raštas Mokslas senovės Egipgte Egiptiečių medicinos laimėjimai Egiptiečiai ir dangus.

Mūsų tikslas susipažinti ir supažindinti jus su senovės civilizacijos laimėjimais.

Senovės Egipto civilizacijos laimėjimai padarė didelę įtaką Viduržemio jūros pakrantėse klestėjusioms civilizacijoms: į šį turtingą kraštą atvykę pirkliai, jūrininkai keisdavosi ne tik prekėmis, bet ir žiniomis.

Senovės Egipto architektūros didybė atskleidžia laidojimo statiniuose ir šventyklose. Pirmieji laidojimo statiniai – mastabos. Tai statinys iš dviejų dalių – antžeminės ir požeminės. Pastarojoje, laidojimo kameroje, būdavo statomas sarkofagas su mumija. Visų patalpų sienos išpieštos Egipto gyvenimo vaizdais ir išrašytos rašmenimis.

Kitas Egipto architektų šedevras – sfinksai. Tai didžiulės liūto su žmogaus galva skulptūros, padarytos iš klinties.

Be piramidžių neįsivaizduojamas Egiptas. Viena iš didžiausių piramidžių – Cheopso kurios aukštis 146 m.

Manoma, kad raštas Senovės Egipte imtas vartoti apie 3000 m. pr. Kr. Egiptiečių rašmenis senovės graikai pavadino hieroglifais - ,,šventaisiais paveikslėliais’’. Iš pradžių raštas ir priminė piešinius. Vėliau jis keitėsi. Rašyta įvairiai: eilutėmis arba stulpeliais iš kairės į dešinę ir iš dešinės į kairę.

Rašmenų senovės Egipte randama visur: įrašais išmargintos šventyklų, kapaviečių sienos, statulos.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2664 KB
  • 2013 m.
  • 25 puslapiai (561 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deimantė
  • Egipto civilizacijos laimėjimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Egipto civilizacijos laimėjimai. (2013 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/egipto-civilizacijos-laimejimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:17
×