Eismo saugumo užtikrinimas mieste



Įvadas. Tauragės miesto ir jo projekto problemos pagrindimas. Taurages miesto istorija. Eismo įvykiai Dariaus ir Girėno, Bernotiškės ir Veterinarijos gatvių sankryžoje. SSGG ir viešojo projekto alternatyvų analizė bei geriausio projektinio sprendimo pasirinkimas. Tauragės miesto eismo saugumo užtikrinimo projekto geriausios alternatyvos apibūdinimas ir įgyvendinimo planas. Viešojo projekto tikslas, uždaviniai bei tikslinė grupė. Viešojo projekto veiklos ir jų įgyvendinimo planas. Tauragės miesto eismo saugumo užtikrinimo projekto biudžetas ir jo pagrindimas. Tauragės miesto eismo saugumo užtikrinimo projekto rizika. Tauragės miesto eismo saugumo užtikrinimo projekto nauda, valdymas ir tęstinumas. Projekto nauda. Projekto valdymas ir tęstinumas. Išvados. Literatūros sąrašas.
Miesto pavadinimas sudėtas iš dviejų žodžių – tauras ir ragas. Senovėje šiose apylinkėse plytėjo didžiuliai miškai, juose augo taurai. Iš sumedžiotų gyvulių ragų žmonės darydavo ragus midui gerti. Nemuno, Jūros ir Šešuvies upės nuo seno buvo patogus susisiekimo kelias. Juo atplaukdavo pirkliai. Tauragė – riba, kuri daugelį amžių skyrė katalikišką Lietuvą nuo liuteroniškosios (reformatoriškosios), Prūsijos ir Rusijos imperijas, Mažąją ir Didžiąją Lietuvas, Vokietiją ir Sovietų sąjungą. Gražios Tauragės lygumų apylinkės. Jas raižo Akmenos, Ančios, Jūros, Šešuvies ir daugelis kitų upių bei upelių. Garsus šiose apylinkėse Draudenio ežeras, Pagramančio, Batakių piliakalniai. Spėjama, kad XIII–XIV a. laikotarpiu apie Tauragėje buvusį dvarą pradėjo formuotis Tauragės miestas. Kasmet žinių apie senąją Tauragės istoriją vis daugiau. Jų randama ne tik tyrinėjant istorinius šaltinius, bet ir archeologams kasinėjant Tauragės miestą ir jo prieigas. Iki 1507 m. rašytiniuose šaltiniuose Tauragės vietovė buvo vadinama Pajūrio vardu. 1507 m. Tauragė pradedama minėti rašytiniuose šaltiniuose (pirmasis žinomas paminėjimas – Bertoževičiaus dotaciniame akte / bažnyčios aprūpinimo akte). Jame pažymima, kad dauguma Tauragės miestelėnų ir apylinkės kaimų gyventojų yra senosios lietuvių tikybos išpažinėjai. 1507 m. Tauragėje pastatyta katalikų bažnyčia. Jos fundatorė – Vilniaus vaivados Aleknos Sudimantaičio dukra Jadvyga Bartoževičienė. Tais pačiais metais atkurta pirmoji Tauragės parapijos mokykla (tokia mokykla laikyti buvo nurodyta bažnyčios fundacijoje).
1.2 Eismo įvykiai Dariaus ir Girėno, Bernotiškės ir Veterinarijos gatvių sankryžoje
1.3 SSGG ir viešojo projekto alternatyvų analizė bei geriausio projektinio sprendimo pasirinkimas
Tauragės miestas patogus tranzitui bei turi gera transporto infrastruktūra, orientuota tiek į Lietuvos regionus, tiek į Kaliningrado sritį (Rusija) ir Latviją Via Hanzos koridoriumi. Tai yra vienas iš svarbiausių Tauragės rajono privalumų. Tačiau didėjant transporto priemonių eismui, bei transporto priemonių skaičiui per Tauragę, didėja ir auto įvykių skaičius. Vertinant šią situacija, projektas padėtų apsaugoti eismo dalyvius, bei vietinius gyventojus nuo nelaimingų atsitikimų. Šviesaforas ypač reikalingas piko valandomis ir šeštadieniais, kai Veterinarijos gatvėje vykstančiame turguje, į kurią įvažiuoti apsunkina susidariusios automobilių spūstys pagrindinėje Dariaus ir Girėno gatvėje, šalia minėto turgaus yra tik viena pėsčiųjų perėja, kuri labai nepatogioje vietoje, todėl žmonės rizikuodami savo sveikata ir gyvybe, ją kerta tiesiog per pagrindinį kelią.
Atlikus Tauragės mieste esančio kelio infrasrtuktūros SSGG analizę, matome aplinkos veiksnius, kurie apibūdina stiprybes, silpnybes, galimybes ir grėsmes, iš viso šito matome, kad sankryžoje Dariaus ir Girėno kuri kertasi su Bernotiškės ir Veterinarijos gatvėmis, būtinas šviesoforas. Šviesaforo pagalba bus sumažintas avaringumas, apsaugoti piestieji, sumažės automobilių srautai, pagerės kelių infrasrtuktūra.
- Microsoft Word 391 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 16 puslapių (2470 žodžiai)
- Universitetas
- Ernestas
-