Ergonomikos ir kitų mokslo šakų sąsajos


Ergonomikos ir kitų mokslo šakų sąsajos. Santrauka. Summary. Įvadas. Pagrindinės sąvokos ir terminai. Ergonomikos mokslo vystymosi istorija. Ergonomikos poveikio kryptys. Ergonomikos samprata. Ergonomikos ir kitų mokslo šakų sąsajos. Darbo sauga. Darbo higiena. Meteorologinės sąlygos (gamybinės aplinkos mikroklimatas). Darbo fiziologija. Socialinė psichologija. Ergonomikos tyrimo metodologija. Dešimt ergonomikos fizikinių principų. Dešimt ergonomikos pažinimo principų. Raumenų darbas (fiziologiniai principai, energijos sąnaudos). Judesių valdymas nervų sistema (psichologiniai principai, refleksai ir įgūdžiai). Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Žmonija visą laiką stengėsi pasidaryti kuo geresnių įrankių ir juos efektyviau naudoti. Tobulėjant gamybai, techninėms priemonėms ir technologiniams procesams, žmogaus ir mašinų santykiams darantis sudėtingesniems, prireikė moksliškai spręsti gamybos ir kitų veiklos sričių valdymo organizavimo, profesinio rengimo, atrankos bei kitus klausimus. Tokiu būdu atsirado ergonomika, kuri tiria žmogaus arba žmonių grupių darbo procese naudojančių įvairias technines priemones psichofiziologines galimybes, ribas ir ypatumus. Ergonomika glaudžiai susijusi su darbo sauga ir higiena, darbo teise, darbo psichologija ir fiziologija bei vadyba.

Darbo objektas –

Darbo tikslas – išnagrinėti ergonomikos sąsajas su kitais mokslais.

Pirmame skyriuje paaiškinama, kaip atsirado ergonomika ir ką ji atlieka. Antrame skyriuje atskleidžiami ergonomikos ryšiai su kitais mokslais.

  • Ergonomika Referatas
  • Microsoft Word 276 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (4861 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vituti
  • Ergonomikos ir kitų mokslo šakų sąsajos
    10 - 3 balsai (-ų)
Ergonomikos ir kitų mokslo šakų sąsajos. (2013 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergonomikos-ir-kitu-mokslo-saku-sasajos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:26
×