Filmo 12 įtūžusių vyrų analizė


Įvadas. Filmo siužetinė linija. Asmenybės bruožai. Diskriminacija žmonių gyvenime. Savęs vertinimas ir pasitikėjimas savimi. Stereotipai ir nuostatos. Gynybiniai mechanizmai. Išvados.

Pirmasis prisiekusysis - ši asmenybė yra labai apkrauta daugelių pareigų, dėl to jis yra greitai užsidegantis žmogus. Jis yra labiau neutralus, jis tik šneka kada reikia, ir tik beveik filmo pabaigoje pakeičia savo nuomonę dėl kaltinamojo kaltės.

Antrasis prisiekusysis - drovus banko klerkas, kuris didžiąją laiko dalį skiria įsipatoginti, apsiprasti prie kitu prisiekusiųjų. Pirma karta dalyvauja teisme, kaip prisiekusysis, daug apsiskaites, jam viskas įdomu. Savo nuomonę išsakantis pradžioje nors ir nedrąsiai, neužtikrintai, tačiau nesistengia įtikti. Laikosi savo nuomonės, išsako savo požiūrį į esamą situaciją, kuri filmo bėgyje nors ir keičiasi, bet ne dėl patiriamo spaudimo.

Trečiasis prisiekusysis yra smulkaus verslo savininkas. Filmo pradžioje matome, kad jo santykius su savo sūnumi yra blogi, su kuriuo jis nebesikalba. Prisiekusiajam tai yra veiksnys, į savo išankstinį nusistatymą prieš kaltinamąjį. Jis yra paskutinis kuris persigalvoja, kai jis supranta, kad jis tik projektuoja savo jausmus savo sūnui į kaltinamąjį. Tai, kad prisiekusysis “sudaro” tiki kaltinamojo portreta, tik dar labiau primena, esama situacija su savo vaiku, su kuriuo santykiai yra nutrūkę, po to, kai sūnus ji primuse.

Ketvirtas yra vertybinių popierių makleris. Jis nešioja akinius ir, atrodo, tvarkingas, ir labai orus. Jis sieja bylos faktus logiškai ir konkrečiai. Stengiasi nepasiduoti emocijoms ir tik pririnkus pakankamai svariu faktu, pakeičia savo pozicija dėl kaltinamojo. Filme kalba faktais, trumpai ir aiškiai, nereikšdamas didesnių emocijų, savo požiūriu yra įsitikinęs.

Penktas prisiekusysis dirba ligoninėje ir papasakoja, jog jis pats gyveno lūšnynuose visą savo gyvenimą. Tai suteikia jam įžvalgumo tokiose detalėse kaip išlankstomo peilio naudojime. Nereaguoja i emocinius atsišaukimus.

Šeštasis-namų dailininkas, jis džiaugiasi, kad byla ir toliau tęsiasi, nes tai reiškia, kad jam nereikia grįžti į darbą, bet nesiryžta grąžinti potencialų žudiką atgal į gatvę. Jis kalba aiškiai ir nuosekliai, ieško motyvų, mini faktus ir panašiai, bando atsižvelgti į visas aplinkybes ir taip priimti savo sprendimą.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1694 žodžiai)
  • Viltė
  • Filmo 12 įtūžusių vyrų analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Filmo 12 įtūžusių vyrų analizė. (2016 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/filmo-12-ituzusiu-vyru-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:42
×