Genetiškai modifikuoti organizmai GMO referatas


Genetiskai modifikuoti organizmai referatas. Gmo teigiamos savybes. Referatai apie gmo. Transgeniniai organizmai skaidres. Mikroorganizmu genetines modifikacijos referatas. Gmo referatai. Kokios gmo teigiamos savybės. Aplinkosaugininku nuomones apie genetiskai modifikuotus organizmus. Kaip vyksta gmo. Teigiamos modifikacijos.

Įvadas. Genetiškai modifikuoti organizmai. Kas tai? Kaip vyksta genetinės modifikacijos? Genetinės modifikacijos privalumai ir trūkumai. Genetinės modifikacijos teigiamos savybės. Genetinės modifikacijos neigiamos savybės. Genetiškai modifikuotų organizmų panaudojimas. Atnaujintas maisto produktų, kuriuose yra gmo sąrašas. Genetiškai modifikuotų organizmų ženklinimas. Ženklinimo samprata ir tikslas. Teisės aktų reikalavimai ženklinimui. Ženklinimo problemos. Genetiškai modifikuoti organizmai ir visuomenė. Žmonių požiūris į genetiškai modifikuotus organizmus. Nevyriausybinių organizacijų požiūris į genetiškai modifikuotus organizmus. Išvados. Literatūros ir kitų šaltinių sąrašas.

Pastaraisiais metais vis dažniau tenka girdėti apie juos girdėti ar etiketėse matyti užrešus „su genetiškai modifikuotais...“, „Šiame produkte yra genetškai modifikuoto...“, „genetiškai modifikuoti organizmai“ ir taip toliau. Iš tikrųjų genetiškai modifikuoti organizmai – vis didesnį susidomėjimą kelianti ir diskusijas provokuojanti tema ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. dažniausiai diskutuoja tam tikros srities specialistai (mokslininkai, aplinkosaugininkai ar kiti), tuo tarpu likusioji visuomenės dalis lieka nuošalyje. Ivairūs visuomenės nuomonės tyrimai rodo, jog gyventojams trūksta informacijos apie GMO ir jie ne visuomet gali argumentuoti savo nuomone GMO atžvilgiu.

Šio referato tikslas pristatyti:

Genetiškai modifikuotų organizmų sampratą

Genetinių modifikacijų procesą

Genetiškai modifikuotų organizmų privalumus ir trūkumus

Genetiškai modifikuotų maisto produktų naudojimą bei ženklinimą, Lietuvoje ir pasaulyje

Visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų nuomonę apie genetiškai modifikuotus organizmus

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2302 žodžiai)
  • Imdre
  • Genetiškai modifikuoti organizmai GMO referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Genetiškai modifikuoti organizmai GMO referatas. (2012 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetiskai-modifikuoti-organizmai-gmo-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 15:41
×