Geometrinės figūros skaidrės


Ritinio isklotine. Piramides isklotine. Geometriniu figuru isklotines. Figuru isklotinės. Matematikos skaidres. Geometrines figuros isklotines. Geometrine figura piramide. Prizmės išklotinė. Stačioji prizmė. Stačiakampio gretasienio išklotinė.

Kubas. Stačioji piramidė. Stačiakampis gretasienis. Piramidė. Ritinys. Ritinio paviršiaus išklotinė. Kūgis. Rutulys. Pabaiga.

Kubas yra stačiakampis gretasienis, kurio visos briaunos lygios. Prizmė, kurios šoninės briaunos statmenos pagrindams vadinama stačiąja. Stačioji prizmė, kurios pagrindai yra taisyklingieji daugiakampiai, vadinama taisyklingąja prizme. Gretasienis, kurio šoninės sienos statmenos pagrindams, vadinamas stačiuoju. Statusis gretasienis, kurio pagrindai stačiakampiai, vadinamas stačiakampiu gretasieniu. Stačiakampio gretasienio visos sienos- stačiakampiai. Visos stačiakampio gretasienio įstrižainės yra lygios. Piramidė, kurios pagrindas yra taisyklingasis daugiakampis, o atkarpa jungianti piramidės viršūnę su pagrindo centru, yra piramidės aukštinė, vadinama taisyklingąja piramide.

Jei piramidės visos šoninės briaunos su pagrindo plokštuma sudaro vieną ir tą pati kampą arba šoninės briaunos yra lygios, tai tokios piramidės viršūnės s statmenoji projekcija į pagrindą yra taškas o, kuris yra apie pagrindą apskritimo centras.

  • MS PowerPoint 192 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių
  • Antonas
  • Geometrinės figūros skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Geometrinės figūros skaidrės. (2012 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/geometrines-figuros-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 11:11
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo