Geradarystė



Geradarystė. Nepakenkti. Daryti gera. ,,Gerumas - kalba, kuria gali kalbėti nebyliai ir kurią girdi kurtieji. Geradarystės rūšys. Aktyvi geradarystė –. Hipokratiškosios tradicijos esmė. Primum non nocere. (Pirmiausia nepakenkti). Būtina sugebėti pajusti tą skausmą ir sielvartą. Florencija Naitingeil. Ši moteris buvo šiuolaikinės slaugos pradininkė. Mirštančiųjų angelas. Motina Teresė – tikras nesibaigiančio gerumo. Motina Teresė už savo gerus darbus niekuomet neprašė jokio užmokesčio. Motina Teresė. Problema ar norint padėti žmogui užtenka vien gerų norų. Į ligoninę po sunkios avarijos atvežta moteris. Problema vaikų palikimas mamą vieną ir nesidomėjimas jos priimamais sprendimais. Vyras pabudęs po metus trukusios komos gydytojų buvo perspėtas. Problema žmonių neapdairumas ir nurodymų nevykdymas ir naudos siekimas.
Aktyvi geradarystė – daryti gera, padėti pasiekti gerų pasekmių. Pasyvi geradarystė – atitaisyti žalą, išvengti žalos, nepakenkti.
Ši moteris buvo šiuolaikinės slaugos pradininkė. Nepaisydama tėvų pasipriešinimo ir to laiko visuomenės nuostatų įstojo į slaugytojų mokyklą Kaizersverte. Karalienės Viktorijos laikais ši profesija buvo laikoma tik truputį geresne už prostituciją. Didžiausius sunkumus Florencija patyrė savanoriškai ėmusis sužeistų kareivių slaugos Kryme. Tai buvo itin sunku, nes higienos sąlygos buvo labai blogos: nebuvo nei muilo, nei praustuvių, trūko lovų, tvarsčių. Florencija stengėsi įveikti sunkumus, o baigiantis karui ji jau buvo atlikusi pasaulines slaugos bei ligonių valdymo reformas. Florencijos pašaukimas buvo padėti žmonėms, todėl ji nugalėjo visas kliūtis ir toliau darė gerus darbus.
013 metais vykusiose dviratininkų varžybose įvyko nelaimingas incidentas: netikėtai į trasą išbėgo šuo ir du toje atkarpoje važiavę dviratininkai neturėjo kitos išeities kaip tik staiga sukti į skirtingus kelkraščius, kurie buvo atriboti masyviais betoniniais borteliais. Abu dviratininkai patyrė stiprias traumas ir šaukėsi pagalbos. Kadangi būtent toje atkarpoje buvo tik viena greitosios medicinos pagalbos darbuotoja, ji galėjo padėti tik vienam sužeistajam vienu metu, tuo labiau, jog dviratininkus skyrė apie 50m atstumas. Greitosios medicinos pagalbos darbuotoja pirmąjam nukentėjusiajam įtardama kaklo traumą, visų pirma įmobilizavo kaklą ir tik tuomet perkėlė nukentėjusįjį į saugesnę ir patogesnę vietą.