Gipskartonio plokščių gamybos technologija kursinis darbas



Įvadas. Gipso kartonas. Gipso kartoną sudarantys komponentai. Gipso kartono gaminių savybės, forma ir paskirtis. Gipso kartono plokščių gamybos technologija. Gipso kartono technologinis procesas. Technologiniai įrenginiai ir sistemos. Žaliavos, gaminiai ir jų sandėliavimas. Gipso kartono plokščių gamybos procesai. Gipso kartono gamybos technologinės linijos schema-eskizas. Gamyklos sklypo planas. Literatūra.
ir statyboje. Siekiama, kad nauji statybiniai dirbiniai būtų ne tik stiprūs,
Gipso kartono plokštė - gaminys, susidedantis iš sukietėjusio gipso mišinio plokštės, apdengtos ir tvirtai sujungtos su stipraus bei patvaraus kartono lakštais. Gipso kartonas yra universali kompozitinė medžiaga plačiai naudojama šiuolaikiniuose statiniuose. Jo populiarumą lėmė tokie privalumai kaip kaina, kokybiškumas, greitas ir nesudėtingas montavimas.
Stambaus malimo (liekana ant 0,2 mm sieto < 23 %)
Vidutinio malimo (liekana ant 0,2 mm sieto < 14 %)
Smulkaus malimo (liekana ant 0,2 mm sieto < 2 %)
Pagal Lietuvoje galiojančius standartus pushidratis gipsas skirstomas į tris atmainas:
Greitai kietėjantį gipsą (A), kurio rišimosi pradžia ≥ 2min, o rišimosi pabaiga ≤ 15min;
Sausas gipsinis mišinys – tai vienas iš daugelio statyboje naudojamų statybinių mišinių. Gipso kartono plokštėms gaminti ruošiamas gipso mišinys susideda iš rišamosios medžiagos (pushidratis gipsas arba anhidritas), išdžiovintų užpildų ir modifikuojančių priedų. Dažniausiai sausieji mišiniai būna supilstyti į popierinius maišus. Gaminant įprastus skystuosius skiedinius reikia tikslios svėrimo ir maišymo įrangos. Dėl šių priežasčių daugiau prioritetų turi sausųjų mišinių gamyba ir naudojimas. Neparuošti mišiniai gali išlaikyti savo savybes ilgą laiką.
Gipsinės rišamosios medžiagos iškraunamos ir tiekiamos į sandėlius pniaumatiniu transportu - suslėgto oro srautu. Iš atsarginių silosų į tarpinius silosus bei dozavimo įrenginius gipsinės rišamosios medžiagos perduodamos nepertraukiamo veikimo šnekiniais ir juostiniais transporteriais. Gipsinės rišamosios medžiagos saugomos ne aukštesnėje nei 50°C temperatūroje betoniniuose silosuose, kuriuose telpa iki 500 m3 medžiagų, arba plieno bunkeriuose, kurių talpa iki 80m3. Taip pat naudojami specialūs stacionarūs silosai iš lakštinio plieno, kurių talpa nuo 100 m3 iki 2000 m3. Medžiagos, atvežtos maišuose, saugomos krūvose, kurių aukštis iki 10 maišų. Saugoti gipsines rišamąsias medžiagas sausuose sandėliuose galima iki 2 mėn.
Gipso kartono plokščių gamyboje, pagal tam tikro plokščių tipo paskirtį kartoniniai paviršiai gaminami skirtingi, o plokštėje gali būti pridėta daugiau priedų papildomoms savybėms suteikti.
Gipso kartono plokštės yra gaminamos naudojant nepertraukiamą gamybos procesą. Ruošiamas gipso mišinys pridedant smulkiagrūdžių užpildų (smėlio). Gipso kartono plokščių gamyba susideda iš kelių operacijų: formavimo mišinio ruošimo, plokščių lakšto formavimo, plokščių pjaustymo, plokščių kietinimo džiovinant, jų kalibravimo ir pagamintos produkcijos sandėliavimo. Gipso kartono plokštė - gaminys, susidedantis iš sukietėjusio gipso mišinio plokštės, apdengtos ir tvirtai sujungtos su stipraus bei patvaraus kartono lakštais taip, kad būtų galima išpjauti plokščią stačiakampę formą. Pagal tam tikro plokščių tipo paskirtį kartoniniai paviršiai gaminami skirtingi, o plokštėje gali būti priedų papildomoms savybėms suteikti. Ilgieji šonai padengti kartonu ir profiliuoti taip, kad būtų pritaikomi galutiniam kalibruotam gaminiui.
Pagrindinė žaliava – gipsas sraigtiniu transporteriu paduodamas iš gipso paruošimo cecho. Į gipso tešlos sudėtį įeina: gipsas, vanduo, polipropileninis plaušas, plastikliai ir plaušintas kartonas.
Šios medžiagos, kurių nereikia papildomai ruošti, sandėliuojamos cisternose ar bunkeriuose specialiai tam skirtame sandėlyje. Reikalingi komponentai gamybai dozuojami pagal masę – svarstyklėmis. Gipsas, vanduo ir kiti priedai sveriami ±1% tikslumu. Automatinio veikimo svarstyklės dozuoja pagal programą nedalyvaujant operatoriui. Makulatūra iš sandėliavimo vietos paduodama į makulatūros plaušinimo įrenginį. Čia gautas plaušintas kartonas sumaišomas su reikiamu plaušo kiekiu specialiame plaušintuve. Į plaušintuvą dedama krakmolo, taip pat įpilamas reikiamas kiekis vandens su plastikliais. Gaunama pulpa paduodama į generatorių, kuriame susmulkinamos likusios stambios dalelės. Gauta vientisa masė savitaka patenka į gipskartonio maišyklę. Prieš tai atsveriami reikalingi plastiklio ir vandens kiekiai.
- Microsoft Word 15652 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 19 puslapių (2966 žodžiai)
- Universitetas
- Gerda
-