Granauskas Gyvenimas po klevu


Gyvenimas po klevu vertybes. Gyvenimas po klevu sutrumpinimas. R.granauskas gyvenimas po klevu antose. Romualdas granauskas apysaka "gyvenimas po klevu"" kurinys. Gyvenimas po klevu vertybes kairienes. Gyvenimas po klevu prisiminimai. Gyvenimas po klevu antosė.

Apysakoje “gyvenimas po klevu” autorius parodo jau žūstantį kaimą, jo tragišką likimą. Rašytojas nori pabudinti lietuvio sąmonę, suvokimą, kad tik pats žmogus yra sau šeimininkas. Tik žmogus gali susikurti sau aplinką ir namus, kuriuose jam būtų malonu gyventi. R. Granauskas - tai rašytojas žemaitis, kuriam “gyvenimas” - tai ne tik egzistavimas, plaukimas pasroviui ar prieš srovę, bet ir jo sodyba, vienkiemis.

Apysakoje gyvenimas po klevu autorius parodo jau žūstantį kaimą, jo tragišką likimą. R. Granauskas - tai rašytojas žemaitis, kuriam gyvenimas - tai ne tik egzistavimas, plaukimas pasroviui ar prieš srovę, bet ir jo sodyba, vienkiemis. gyvenimas po klevu - tai trumpos apimties apysaka, kurios pagrindinė veikėja yra senoji kairienė. Apysakoje pasakojama jos kelionė iš sodybos į gyvenvietę ir atgal. Tačiau pati kelionė svarbios vietos apysakoje neužima. Didžiausią ir svarbiausią apysakos dalį sudaro kairienės prisiminimai ir apmąstymai apie besikuriančias gyvenvietes, gatvių triukšmą ir žmonių nužmogėjimą.

Sodyboje pasirodo pirmieji pavasario atšvaitai, todėl kairienė susiruošia kelionei iš sutvarkytų savo namų į bejausmę, bedvasę ir nemielą gyvenvietę

Mieste senoji kairienė susitinka buvusią marčią antosę. Susipyksta kairienė su antose dėl kapelių, kurių antosė nelanko. Ji jau seniai pamiršo savo žmogų, gyvena klaipėdoje su antru vyru.

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (251 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Laura
  • Granauskas Gyvenimas po klevu
    10 - 4 balsai (-ų)
Granauskas Gyvenimas po klevu. (2011 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/granauskas-gyvenimas-po-klevu.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 03:35
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo