Greičio matuokliai



Įvadas. Greičio matuoklių atsiradimas. Greičio matuoklių tipai. Stacionarūs greičio matuokliai. Mobilūs greičio matuokliai. Vidutiniai greičio matuokliai. Išvados.
1.Apžvelgti greičio matuoklių atsiradimo istoriją.2. Išnagrinėti greičio matuoklių tipus.3. Išnagrinėti greičio matuoklių modelius.
1. Naudojantis surinktais duomenimis ir vadovaujantis metodika, atrenkamos teorinės greičio matuoklių įrengimo vietos.
Nustatant konkrečias stacionarių greičio matuoklių įrengimo vietas, atsižvelgiama į technines įrengimo galimybes ir kelio aplinkos sąlygas (kelio nuolydžius, horizontalių kreivių spindulius, teritorijos apstatymo ir apželdinimo lygį). Greičio matuokliai turi būti gerai matomi, jų neturi užstoti inžineriniai statiniai ir natūralios gamtos elementai (medžiai, krūmai, įvairūs želdiniai, kalvos ir kitos kliūtys). Atsižvelgiant į važiavimo greitį mažiausias kameros matomumas turi būti:
Savo darbe išnagrinėjau greičio matuoklių tipus, modelius ir veikimo principus. Domėjausi greičio matuoklių atsiradimo istorija. Galima teigti, kad Lietuvos keliuose taikomos naujausios išmaniosios transporto sistemos, kurios naudojamos ir kitose užsienio šalyse – tiek Skandinavijoje, tiek Europoje ar Didžiojoje Britanijoje. Lietuvos policija aprūpinta naujaisiais greičio matavimo prietaisais, šie nuolat atnaujinami. Vien greičio matuokliais avarijų problemų neišspręsi, tai turi suprasti ir patys eismo dalyviai – tiek vairuotojai, tiek ir pėstieji. Kol kas manoma, kad viena iš efektyviausių priemonių – vidutiniai greičio matuokliai, kurie priverčia vairuotojus laikytis saugaus greičio ne tik tam tikru momentu, o didesniame kelio ruože.