Gyvenamosios aplinkos raida Lietuvoje aplinkos būklės vertinimas


Gyvenamosios aplinkos vertinimas. Žmonių prisitaikymas prie gyvenamosios aplinkos. Aplinkos bukles vertinimo analize. Vaiko aplinkos būklės vertinimas. Gyvenamosios aplinkos sąlygos.

Įvadas. Gyvenamosios aplinkos raida lietuvoje. Lietuvos miesto raida. Lietuvos kaimo raida. Šiuolaikiniai socialiniai procesai mieste. Gyventojų skaičiaus didėjimas. Gyventojų vidutinio amžiaus didėjimas ir urbanizacija. Migracija. Socialinės ir ekonominės regionų būklės lietuvoje problemos. Aplinkos būklės vertinimo tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūra.

Savo darbe apžvelgusi mokslinius darbus išsiaiškinau pagrindinius veiksnius lemiančius gyvenamosios aplinkos raidą. Žmonių skaičiaus augimas mieste lėmė šalies augimą ir naujų technologijų vystymąsi bei gyvenimo sąlygų gerėjimą, tačiau dėl to kentėjo kaimas, nes kaime darbo vietų mažėjo ir žmonės ėmė ieškotis geresnių sąlygų mieste, dėl to buvo ypač suaktyvėjusi migracija iš kaimų. Urbanizacija paveikė žmonių bendravimą, elgesį. Taip pat išryškėjo Pirmoji problema – gyventojų realių pajamų mažėjimas, gyvenimo lygio nuosmukis, antroji - labai ribotos pagrindinės gyventojų daugumos adaptacijos prie naujų rinkos sąlygų galimybės. Trečioji problema – žmonių sveikatos blogėjimas ir gyventojų prieaugio mažėjimas.

2. Atlikusi tyrimą įvertinau Lietuvos kaimo būklę ir galiu tvirtinti, kad kaimo būklė po truputį taisosi, nors dar visai neseniai ji buvo kritiška. Žmonės traukėsi iš kaimų, buvo paplitęs alkoholizmas, darbingų žmonių skaičius buvo mažas ir smuko žemės ūkis, tačiau šiuo metu situacija taisosi. Žmonės miestuose nebegali išsilaikyti, nes atėjusi į Lietuvą krizė sumažino darbo vietų skaičių, padidino mokesčius ir dėl to žmonės ėmė migruoti į kaimus.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 65 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (4949 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dmitrij
  • Gyvenamosios aplinkos raida Lietuvoje aplinkos būklės vertinimas
    9 - 3 balsai (-ų)
Gyvenamosios aplinkos raida Lietuvoje aplinkos būklės vertinimas. (2012 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenamosios-aplinkos-raida-lietuvoje-aplinkos-bukles-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:58
×