Gyventojų būsto kreditavimas



Įvadas. Būsto kreditavimo teorinė analizė. Kas yra kreditas, kokios yra jo rūšys ir kredito principai. Lietuvos bankų teikiamų paskolų rūšys. Kredito sistema. Kredito grąžinimo atidėjimas. Paskolos grąžinimo būdai. Tyrimas naudojantis būsto paskolos skaičiuoklėmis įvairiose bankuose. Literatūros sąrašas.
Pinigų skolinimas yra viena pagrindinių banko funkcijų. Tai pati pelningiausia, ir pati rizikingiausia banko veiklos sritis. Kitaip tariant, kreditas yra pinigų suma, kurią kredito įstaiga suteikia paskolos gavėjui, o pastarasis įsipareigoja grąžinti paskolintą sumą ir sutarto dydžio palūkanas sutartyje numatytais terminais bei tvarka. Kreditas gali būti vartojimo, būsto, studijų ir kt. Prieš išduodamas paskolą bankininkas privalo gauti atsakymus į tokius klausimus:
Tik atidžiai išnagrinėjęs norimą projektą, bankininkas gali pasakyti, kiek ir kokio dydžio paskolos reikės. Bankininkas privalo suprasti, kad ir koks viliojantis būtų projektas ir kokios sumos beprašytų klientas, bankas negali skolinti visos sumos, reikalingos projektui įgyvendinti, ir vien tik bankas negali prisiimti visos finansinės rizikos. Būtina, kad ir pats klientas būtų pasirengęs investuoti į projektą iš savų pinigų.
Prieš išduodamas paskolą bankininkas privalo žinoti, kokiam tikslui bus panaudoti pinigai. Bankas turėtų atkreipti dėmesį į keletą aspektų: ar paskolos tikslas juridiškai teisėtas, ar prašomas paskolos dydis neviršys centrinio banko direktyvų, ribojančių komercinių bankų skolinimo veiklą ar prašoma paskola ir veiklos sritis atitinka nustatytą komercinio banko veiklos kryptį bei skolinimo politiką.
Tik bankininkas, išnagrinėjęs visus pateiktus dokumentus, gali įvertinti, ar kliento prašoma paskolos trukmė derinasi su paskolos ėmimo tikslu, bei parengti sutartį tarp banko ir kliento, kurioje nurodoma paskolos trukmė, palūkanų mokėjimo ir paskolos grąžinimo terminai.
Bankui ypač svarbu gauti atsakymą į šį klausimą, nes kiekvienas klientas privalo turėti tam tikrą kiekį pajamų, kad galėtų sutartais terminais ne tik sugrąžinti paskolą, bet ir sumokėti palūkanas.
grąžintinumo – šis principas reikalauja, kad suteiktas kreditas būtų grąžintas kreditoriaus nustatytais terminais arba jam pareikalavus.
terminuotumo – paskolas reikia grąžinti nustatytais terminais, todėl svarbu nustatyti pagrįstus paskolos grąžinimo terminus, susiejant kreditavimą su verslo ūkiniais procesais bei pinigų išlaisvinimu įmonės apyvartoje.
mokumo – už paskolas reikia mokėti palūkanas, tuo jos skiriasi nuo finansų.
įmonės kreditingumo – kredituojama atsižvelgiant į įmonės galimybę laiku grąžinti paskolas bei sumokėti palūkanas.
- Microsoft Word 29 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (1881 žodžiai)
- Kolegija
- Sima
-