Gyventojų pajamų diferenciacija


Makroekonominė problema gyventojų pajamų nelygybė. Gyventojų pajamų nelygybė ekonominių ciklų kontekste.

Kaip rodo tyrimai, per pastaruosius kelis dešimtmečius pajamų nelygybė daugelyje pasaulio šalių labai išaugo. Ekonomikai būdingi nuolatiniai svyravimai, kurie ekonomikos teorijoje yra vadinami ekonominiais (arba verslo) ciklais. Yra gana daug veiksnių, galinčių lemti tiek gyventojų pajamų nelygybės didėjimą, tiek mažėjimą vienu ar kitu ekonominio ciklo laikotarpiu.

Ekonominiai ciklai, tai reguliarūs ekonomikos svyravimai nuo piko iki kritimo. Gyventojų pajamų diferenciacija – objektyvus, dėl pajamų pasiskirstymo netolygumo atsirandantis reiškinys. Pajamos tarp individų pasiskirsto netolygiai dėl daugelio priežasčių – nevienodo individų turimo turto (fizinio ir finansinio turto bei žmogiškojo kapitalo) ir jo paklausos skirtumų, demografinių veiksnių (namų ūkio dydžio ir sudėties, amžiaus), geografinių veiksnių (regioninės ekonomikos ypatumų, gamtinių ar klimato sąlygų), tiesiog sėkmės ar atsitiktinumo.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (536 žodžiai)
  • Aušrinė
  • Gyventojų pajamų diferenciacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyventojų pajamų diferenciacija. (2015 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-pajamu-diferenciacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 05:36
×