Ikimokyklinio amžiaus vaikų meninės raiškos ugdymas draminėje veikloje



Draminė raiška ikimokykliniame amžiuje puoselėja visuminę estetinę komunikaciją, skatina ne tik vaiko psichofizinę raišką, bet ir supančią daiktinę, erdvinę, garsinę aplinką suvokti kaip būdą ir įrankį, perteikti tam tikrus požiūrius, nuostatas.
2. Kad vaidybos gebėjimai atsiskleistų, vaiko kūnas ir dvasinis pasaulis turi būti laisvas. Tik tada, kai nevaržys baimė, nepasitikėjimas, kai jis jausis saugus, vaikas norės ir galės nusikelti į pasakos teksto siūlomas įsivaizduojamas veikėjo aplinkybes, jas suvokti, vertinti ir kurti veiksmus judesiais bei kalba. Tuomet veiksmai bus natūralūs, originalūs, vaiko vaidyba paremta empatiškumu.
3. Teatras (drama) lyginant su kitomis meno rūšimis, ypač stipriai veikia vaiką, vysto mąstymą, vaizduotę, fantaziją, atmintį, dėmesį, pastabumą, ugdo vaiko meninę raišką. Vaikų ugdymo drama galimybės dar nepakankamai pedagogų atskleistos.
4. Vaikų spektakliams (vaidinimams – žaidimams) parenkami vertingi, dorovinius ir estetinius jausmus žadinantys literatūriniai kūriniai, pasižymintys: paprastumu,
žaidybiniais elementais, veiksmingumu, ryškiu konfliktu, schematiškumu ir kryptingumu.
5. Sistemingai, kūrybingai ugdant vaikus draminėje veikloje ikimokykliniame amžiuje, suformuojami vaidybos mokėjimų pradmenys, kurių plėtojimas tęsiamas pradinėje mokykloje.
6. Priešmokyklinio amžiaus vaikams parengtuose meno pasiekimų standartuose vaidybos įgūdžių, mokėjimų ugdymui keliami sudėtingi reikalavimai rodo, kad šiandien vaikystės pedagogas turi gerai išmanyti teatro pedagogiką, žinoti ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo drama metodiką.
7. Ikimokykliniame amžiuje populiarūs vaidybiniai žaidimai su lėlėmis. Juos dažniausiai pasitelkia auklėtojos, norėdamos greičiau suformuoti teisingus vaikų vaidybos mokėjimus ir įgūdžius. Lėlių teatras, dirbant su ikimokyklinio amžiaus vaikais, turėtų būti pagrindinė dažniausiai naudojama teatro meno rūšis.
8. Teatro (dramos) meno elementai naudojami įvairiuose vaikų darželio užsiėmimuose, ugdomojoje veikloje. Drama gali būti naudojama kaip mokymo būdas mokant vaikus įvairiausių dalykų: gimtosios kalbos, muzikos, dailės meno, pasaulio pažinimo ir kt.
- Microsoft Word 81 KB
- 2012 m.
- 49 puslapiai (11592 žodžiai)
- Universitetas
- Rima
-