Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo ypatumai ir patirtis Šveicarijos šalyje



Įvadas. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo ypatumų ir patirties šveicarijos šalyje teorinė alanizė. Trumpa Šveicarijos charakteristika (istorija, geografija, politinė, ekonominė sistema, kultūra, gyventojai ir kt. ). Ženevos miesto švietimo sistema. Ženevos miesto ikimokyklinio ugdymo organizavimo ypatumai. Bendra Ženevos ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo sistemos apžvalga. Ikimokyklinio ugdymo auklėtojai, priešmokyklinio ugdymo pedagogai Ženevos mieste. Ugdymo turinio ir organizavimo ypatumai. Išvados. Literatūros sąrašas.
Tikinčiųjų dauguma – apie 79,2% yra krikščionys, Romos katalikai sudaro 42% ir 35% protestantai.
Ekonominė sistema – Šveicarija laikoma viena labiausiai ekonomiškai išsivysčiusių ir turtingiausių pasaulio valstybių. Vienas svarbiausių veiksnių – kainų stabilumas. Šalyje gaminami pasaulyje garsėjantys mechaniniai laikrodžiai, programinio valdymo staklės, matavimo prietaisai ir kiti aukštos kokybės gaminiai.
Politinė sistema – Šveicarija nėra Europos sąjungos narė, nors driekiasi Europos centre. Tai yra parlamentinė federacinė respublika su dviejų rūmų parlamentu. Šveicarija – seniausia demokratinė respublika Europoje.
Vaikų lopšelis – darželis (0 – 4), pradinė mokykla (4 – 12), pagrindinė mokykla (12 15), vidurinė mokykla (15 – 19). Mokslo metai prasideda nuo rugpjūčio vidurio iki birželio pabaigos.
Ženevoje yra 6 universitetai, 2 koledžai, 15 mokyklų, 14 kolegijų, 9 fakultetai ir 9 privačios mokymo įstaigos.
Ženevoje nėra atestacinių reikalavimų ikimokyklinio ugdymo pedagogui, kuris jau turi universitetinį šios srities išsilavinimą – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo bakalauras. Ženevos universitetas, mokytojų rengimo institutas.
Neišskirtas priešmokyklinis ugdymas kaip vaiko rengimo mokyklai etapas;
Darželiai turi savo direktorius, pavaduotojas, o mokytojos padėjėjas;
Viešo darželio negauna tėvai pilnai darbo dienai, jeigu vienas iš tėvų yra bedarbis;
Yra šeimos darželiai, kur mokytojos, vadinamos auklėmis prižiūri vaikus savo namuose(2 4 vaikai);
Sukurti pedagoginiai centrai, kuriuose dirbantys specialieji pedagogai (socialiniai pedagogai, muzikas, logopedas, keliakalbis pedagogas) padeda mokytojams ir vaikams sprendžiant įvairias problemas (pvz., imigrantų vaikų);
Ikimokyklinėse klasėse 2 4 metų amžiaus yra 8 12 vaikų ir pedagoginių specialistų komanda, bei 1 2 padėjėjai, kurie kiekvieną dieną kartu žaidžia, mokosi ir dainuoja. Taip pat prireikus dalyvauja praktikantai ir savanoriai;
Ugdant siekiama vaikams suteikti: draugystę + žaidimą + džiaugsmą;
Vaikų priežiūros centruose kvalifikuoti virėjai dirba su dietologais iš Kantono Jaunimo sveikatos tarnybos, kad aprūpintų vaikus subalansuota ir kokybiška mityba.
Pedagogų darbo valandos priklauso nuo darbo vietos, tvarkaraščiai gali apimti visą darbo dieną 40val. trumpesnį laiką 30 36val. Atostogų trukmė 6 8 savaitės.
Finansavimas apie 50 proc. valstybės, o likusią dalį moka savivaldybė ir vaikų tėvai;
Bendrasis privalomasis švietimas taikomas ir vaikams bei jaunimui, turintiems atsilikimo, kalbos sutrikimų ir elgesio sutrikimų. Jiems taikomos specialios švietimo programos;
Bendra Ženevos miesto ankstyvosios vaikystės politika yra skirta vaikams nuo motinystės atostogų pabaigos iki privalomojo mokymosi amžiaus. Ankstyvosios vaikystės departamentas yra atsakingas už miesto ankstyvosios vaikystės politikos įgyvendinimą, ragindamas valdžios institucijų subsidijuojamas vaikų priežiūros struktūras. Ji yra įsipareigojusi skatinti naujų ankstyvųjų vaikų priežiūros struktūrų kūrimą mieste ir teikia daug paslaugų pagal specifinius vaikų poreikius, kad padėtų tėvams. Vaikų ir tėvų priežiūros poreikiai skiriasi priklausomai nuo amžiaus, laiko, priežiūros, šeimos padėties ir tėvų veiklos. Darželiai reguliariai prižiūri vaikus nuo 16 savaičių iki 4 metų. Galimos stažuotės ne visą darbo dieną arba visą darbo dieną. Nemažai darželių Ženevoje vaikus prižiūri po pusdienį.
- Microsoft Word 60 KB
- 2023 m.
- Lietuvių
- 12 puslapių (2231 žodžiai)
- Kolegija
- Vaida
-