Informacijos šaltinių naudojimas



Informacijos šaltinių naudojimas. Informacijos šaltinių naudojimas studijų darbe. Autorių teisių samprata. Autorių teises ginantys dokumentai. Autorių asmeninės neturtinės ir turtinės teisės. Neturtinės autorių teisės. Turtinės autorių teisės. Kūrinių naudojimas ir atgaminimas. Kūrinių naudojimas ir. „Geri papročiai”. Kūrinių kopijavimo apimtys. Plagijavimas. Plagijavimas internete. Informacijos šaltinių citavimas. pagrindinės sąvokos. Citavimą reglamentuojantys dokumentai. Citavimo standartai ir stiliai. Informacijos šaltiniai.
Aplankę ne vieną teminę svetainę, elektroninę biblioteką ar radę dokumentų, kitos medžiagos internete, dažniausiai pasidarome jų kopijas. Internetui tapus neišsemiamu informacijos šaltiniu, dažnai iškyla klausimas: kaip ir kada rastą informaciją galime naudoti ar platinti? Panaršę internetą pastebime, kad legalų interneto informacijos naudojimą bandoma spręsti šiais būdais: apsaugoti informaciją slaptažodžiu arba įvairiomis technologinėmis priemonėmis; įteisinti naudojimą teisiniais dokumentais.
Interneto dėka vartotojai gali gauti daugiau informacijos ir, ją naudodami, daugiau nuveikti. Dėl to išauga informacijos vertė ir informacijos kūrėjai skiria daug dėmesio autorinėms teisėms, kovoja su plagijavimu. Radę nemokamą informaciją internete, daugelis internautų mano, kad autorinių teisių pasauliniame kompiuterių tinkle laikytis nebūtina. Tačiau yra didelis skirtumas tarp laisvai prieinamos informacijos ir jos autorinių teisių. Jei už informaciją nereikia mokėti, tai dar nereiškia, kad ją galime naudoti savo nuožiūra.
- MS PowerPoint 5829 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 26 puslapiai (888 žodžiai)
- Deividas
-