Ekologijos suvokimas


Informacijos šaltinių apžvalga. Ekologijos paplitimas. Daroma įtaka ekologijai. Ekologinės problemos. Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Tyrimo tikslas – Išanalizuoti ekologijos svarbą ir Lietuvos piliečių suvokimą apie ekologiją.

Daroma įtaka ekologijai

Kenksmingos medžiagos, esančios grįžtamajame skystyje (patekusios į grįžtantį skystį iš giluminių sluoksnių).

Skysčių išsiliejimas per geologinius darinius (natūralius ar dirbtinius sluoksnių įtrūkimus). Šis procesas yra sunkiai numatomas ir vargu ar gali būti kontroliuojamas, todėl sudaro realų pavojų nekontroliuojamai užteršti paviršinius vandenis.

Skalūnų dujų gavyboje hidrauliniam ardymui naudojamam skysčiui paruošti suvartojamas didžiulis kiekis vandens. Vienam gręžiniui gali būti sunaudojama 13 000–45 000 m3 vandens. Be to, per gręžinio naudojimo laikotarpį kartais atliekamas papildomas hidraulinis ardymas, kuriam sunaudojama dar daugiau vandens. Vienam gręžiniui gali būti atliekama net iki 10 papildomų hidraulinių ardymų. Turimais duomenimis, 20–50 proc. ardymo skysčio (kitais duomenimis 9–35 proc.) grįžta į paviršių. Grįžtantis ardymo skystis kaupiamas atviruose rezervuaruose. Dalis šio skysčio perdirbama ir naudojama kitiems gręžiniams.

Anketoje buvo pateikta 12 klausimų. Socialinė - demografinė respondentų charakteristika. Apklausta 26 respondentų, iš jų 10 vaikinai ir 16 merginų, atsakinėjo į anketos „Ekologijos suvokimas“ klausimus.

Atliktos apklausos duomenys rodo, kad dauguma žmonių sutinka, kad gyvenimo būdas veikia aplinką, bet likusi dalis su tuo nesutinka arba nežino.

Dauguma žmonių nori, kad mūsų aplinka būtu ekologiška, švari, bet prie to nelabai prisideda, nors žino ką galėtu padaryti, kad aplinkai pagerėtu. Atsiranda ir tokių žmonių kurie neturi nuomonės šiuo klausimu.

Dauguma žmonių suvokia, kas yra ekologija, bet ne visi gali ekologijos sąvoką apibūdinti, paaiškinti. Ekologija – tai mokslas, tiriantis gyvųjų organizmų santykius su gyvenamąja aplinka.

Kiekvienais metais rengiama daug akcijų, kurių tikslas padėti aplinkai, pagerinti ekologinę būklę. Daugumai žmonių teko dalyvauti tokio pobūdžio renginiuose, bet yra ir tokių kurie į tai žiūri atšiauriai, nekreipia dėmesio ir nedalyvauja akcijose, iš apklaustųjų net 12% neteko dalyvauti.

  • Microsoft Word 93 KB
  • 2015 m.
  • 23 puslapiai (4811 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ričardas
  • Ekologijos suvokimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekologijos suvokimas. (2015 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologijos-suvokimas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 21 d. 11:32
×