Intermodaliniai pervežimai - dabarties ir ateities iššūkiai transporto sistemos plėtrai



Intermodaliniai pervežimai-dabarties ir ateities iššūkiai transporto sistemos plėtrai. Intermodalinio transporto apibrėžimas. Intermodalinio transporto apibrėžimas ir esmė. Transporto ir tranzito. Pasaulinėje literatūroje galima aptikti gana skirtingą terminologiją. Multimodalinis transportas apibrėžiamas. Intermodalinio transporto privalumai ir trūkumai. Įvairios transporto rūšys turi savas. Pasaulinėje literatūroje yra. Intermodalinio transporto privalumai pirmiausia ryškėja tuo. Intermodalinių vežimų būdai ir transporto rūšių sąveika. Atsižvelgiant į pateiktą intermodalinio transporto apibrėžimą. Tiesa, visiško aiškumo dėlei reikia atsižvelgti į tai. Paprastai intermodaliniame transporte pasitaiko 2 pagrindiniai sąveikos tipai. Nelydimasis intermodalinis transportas apima konteinerių. Lydimasis intermodalinis transportas.
Intermodaliniai pervežimai-dabarties ir ateities iššūkiai transporto sistemos plėtrai.
Intermodalinio transporto apibrėžimas ir esmė Intermodalinio transporto privalumai ir trūkumai Intermodalinio transporto elementai Intermodalinių vežimų būdai ir transporto rūšių sąveika.
Intermodalinio transporto apibrėžimas ir esmė.
Pasaulinėje literatūroje galima aptikti gana skirtingą terminologiją, kaip pavyzdžiui: 1 multimodalinis transportas; 2 intermodalinis transportas; 3 kombinuotasis transportas.
Multimodalinis transportas apibrėžiamas taip: krovinių vežimo galimyb÷ mažiausiai dviem skirtingomis transporto rūšimis intermodalinis transportas: krovinių vežimas viename ir tame pačiame krovimo vienete ar transporto priemon÷je, kuri naudoja paeiliui keletą transporto rūšių, o patys kroviniai, keičiant transporto rūšį, nėra perkraunami. kombinuotasis transportas: intermodalinis transportas, kur pagrindin÷ vežimo maršruto atkarpa Europoje yra atliekama geležinkelių, vidaus vandens ar jūrų transportu, o pradinė ir galinė vežimo atkarpa yra atliekama kelių transportu įmanomai trumpiausiu atstumu.
Pasaulinėje literatūroje yra įvardijami tokie bendri intermodalinio transporto privalumai: a) eksploatacinių infrastruktūros sąnaudų mažėjimas: - mažesni kamščiai kelių tinkluose; - esamų transporto pajėgumų geresnis išnaudojimas. b) socialinių sąnaudų mažėjimas: - saugumo keliuose padidėjimas; - taršos ir triukšmo sumažėjimas; - energijos išteklių taupymas. c) tiesioginė nauda vartotojui: - kintamų sąnaudų mažėjimas; - mažesnis įrangos nusidėvėjimas; - mažesnis transporto priemonių parko poreikis; - atleidimas nuo kai kurių mokesčių. d) netiesioginė nauda vartotojui: - paprastesnė sienos kirtimo procedūra; - draudimų dirbti tam tikru paros metu ar savaitės dieną išvengimas.
Atsižvelgiant į pateiktą intermodalinio transporto apibrėžimą, galima teigti, kad šiuo metu plačiausiai paplitęs ir įvairiomis priemonėmis skatinamas toks intermodalinių vežimų būdas, kuomet pradinė ir galinė vežimų atkarpa atliekama kelių transportu, o pagrindinis kelias jūrų, vidaus vandens arba geležinkelių transportu. Tokiu būdu galima kalbėti apie 2 pagrindinius sąveikos variantus: 1) kelių - geležinkelių transporto priemonių sąveika; 2) kelių – vandens transporto priemonių sąveika.