Invazinės gyvūnų rūšys ir apsauga nuo jų Lietuvos teritorijoje


Invazinės gyvūnų rūšys ir apsauga nuo jų Lietuvos teritorijoje. Invazinės rušys. kas tai? Gyvūnai. Invazinės rūšys – brangi problema! Ups ! Invaziniai gyvūnai Lietuvoje. TRYS Invazinės rušys, kurios gali užkariauti pasaulį. Kaip su tuo kovojama Lietuvoje? Kuo galiu padėti AŠ ??? Informacijos šaltinių sąrašas.


Invazinės gyvūnų rūšys ir apsauga nuo jų Lietuvos teritorijoje.

Žmogus ir jo veikla. Tarptautinė prekyba palengvino rūšių judėjimą. Gyvūnai ir augalai – maistui, pluoštams, dėl vaistinių savybių, dekoratyvumo.

Ekologinės – bioįvairovės mažėjimas, ekosistemų pokyčiai. Ekonominės – produkto ekonominės vertės mažėjimas, tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai. Socialinės – maisto saugumas, gyvenamosios aplinkos prastėjimas, ligų proveržiai. Evoliucinės – invazinių rūšių prisitaikymo ir dominavimo potencialas.

Lietuvoje XXI amžiaus pradžioje yra žinoma apie 20 invazinių gyvūnų rūšių: Kanadinė audinė (Mustela vison); Mangutas (Nyctereutes procyonoides); Paprastasis meškėnas (Procyon lotor); Ondatra (Ondatra zibethica); Pilkoji žiurkė (Rattus norvegicus); Kanadinė berniklė (Branta canadensis); Amerikinis balinis vėžlys (Chrysemys picta); Raudonausis vėžlys (Trachemys scripta elegans); Nuodėgulinis grundalas (Perccottus glenii); Juodažiotis grundalas arba grundalas rubuilis (Neogobius melanostomus); Rainuotasis vėžys (Orconectes limosus); Žymėtasis vėžys (Pacifastacus leniusculus); Apželtkojis krabas (Eriocheir sinensis); Pietinė vijasraigė (Potamopyrgus antipodarum); Luzitaninis smalžys (Arion lusitanicus); Dreisena (Dreissena polymorpha); Jūrų gilė (Balanus improvisus); Kietašarvė šoniplauka (Pontogammarus robustoides); Ežerinė mizidė (Paramysis lacustris); Spygliuotoji vandens blusa (Cercopagis pengoi);.

TRYS Invazinės rušys, kurios gali užkariauti pasaulį:.

1 Ropūžė Aga. Pavojingiausia invazinė rūšis visame pasaulyje. Jos tikrieji namai kadaise buvo Venesuela ir Gviana, dabar jau ir Australija Šiaurės Amerika ir Pietryčių Azija. Šios rajūnės naikina vabzdžius, kurie kelia problemų ūkininkams, tačiau taip pat išnaikino ir daug kitų smulkesnių gyvūnų, bei visiskai dominuoja savo kultūroje.

Kovojama tiesioginiu būdų...nepageidaujamų gyvūnų medžiokle.

Lietuvos respublikos aplinkos ministerija tiesiogiai bendradarbiauja su Lietuvos respublikos medžiotojų asosiacija, taip juos igaliodama didinti ar mažinti nepageidaujamą rūšį.

Įvesdama naujas rūšis, kurios naikina žalą keliančius individus. Galbūt kam nors tai ir pasirodys juokinga, tačiau ši taktika jau taikomą Lietuvoje ilgą laiką. Europinė lydeka taip pat buvo įleista į Lietuvos ežerus, kaip nauja rūšis su tikslu išnaikinti kenkėjiškas žuvis, kaip pvz. žuvis grundulus, varles ir kitus.

  • MS PowerPoint 2072 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (783 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindaugas
  • Invazinės gyvūnų rūšys ir apsauga nuo jų Lietuvos teritorijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Invazinės gyvūnų rūšys ir apsauga nuo jų Lietuvos teritorijoje . (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/invazines-gyvunu-rusys-ir-apsauga-nuo-ju-lietuvos-teritorijoje.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 07:48
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo