Investicijos į vertybinius popierius, nekilnojamą turtą ir pokerio žaidėją analizė


Įvadas. Dalis. Investicijų sąvoka ir reikšmė. Investicijų formos [6]. Investavimas į vertybinius popierius [5]. Akcijos [5]. Investavimas į nekilnojamą turtą [7]. Investavimas į žmones [4]. Pokeris [19]. Investicijų rizika. Dalis. AB „Klaipėdos nafta“ situacija [14]. Rinka [15]. Finansinių rodiklių analizė. Nekilnojamo turto rinka [17]. Būsto rinka Vilniuje [17]. Nekilnojamo turto kainos Vilniuje [18]. Investavimas į pokerio žaidėją. Dalis. Investavimo alternatyvų pelningumo vertinimas. Alternatyvos pelningumo vertinimas AB „Klaipėdos nafta“ akcijos. Alternatyvos pelningumo vertinimas Nekilnojamas turtas. Alternatyvos pelningumo vertinimas Pokerio žaidėjas Antanas Guoga. Išvados. Literatūros sąrašas.


Mes visada ką nors investuojame: laiką, kantrybę, idėjas, mintis, pinigus, grožį tačiau investavimas yra ir vienas iš papraščiausių būdų susikrauti didžiulius turtus. Be abejo, tam reikia gerai apsvarstyti ir įvertinti investavimo objektą, riziką, jo aplinką ir visus rodiklius, kas gali įtakoti investicinio objekto vertės kitimą.

Laikraščiai, televizija, internetas persunkti informacija apie pasaulinę ekonomikos krizę, globalizaciją. Problemos kyla su bankų likvidumu, infliacija bei valstybės biudžeto deficitu... Vargu, ar galime tikėtis finansinės paramos iš valstybės, kurios ateitis irgi miglota. Kiekvienas asmuo turėtų stengtis susikurti geresnę finansinę padėtį. Vieni pradeda nuo paprasčiausių momentinių lošimo bilietėlių, kiti nuo „Teleloto“, kurį rengia olimpinė loterija „Perlas“. Bet visi sutinka su vienu – noru pagerinti savo gyvenimo kokybę. Taigi investavimas yra išties aktualus klausimas.

Vis dažniau ir dažniau užduodame sau šį klausimą – kaip išsaugoti ir padauginti savo pinigus? Kaip užsitikrinti padorų gyvenimą ir ne rūpestingą senatvę? Investavimo priemonių įvairovė yra iš ties didelė. Tačiau kokiai investavimo priemonei patikėti savas lėšas? Štai kur iškyla didžiausia problema kiekvienam pradedančiajamai ir ne tik.

Išnagrinėti investavimo teorinius aspektus bei pritaikyti juos praktikoje, sukuriant tris investavimo alternatyvas ir išrinkti vienintelę alternatyvą.

Šis darbas naudingas tuo, jog parodo, kad investavimas nėra ypač sudėtingas procesas ir yra prieinamas kievienam asmeniui. Juk investavimas tai – menas išnaudoti galimybes.

kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, kitas turtines teises, tokias kaip hipoteka, užstatas ar turto

1.3 Investavimas į vertybinius popierius [5]

1.4 Investavimas į nekilnojamą turtą [7]

Ypatingai daug žinių bei atidumo reikalauja investicijos į žemę, kurios paprastai yra rizikingesnės, nei investicijos į pastatus. Nekilnojamas turtas yra geresnė investicija nei žemė, nes patalpų nuoma suteikia stabilų pajamų šaltinį.

Profesorius Schultzas parodo, jog lemiamas veiksnys, padedantis garantuoti žmonių gerovę, yra investavimas į žmones ir į žinas. Jis atmeta plačiai paplitusį, bet klaidingą požiūrį, kad neišvengiami žmogaus tobulėjimo suvaržymai yra erdvės, energijos, pasėlių plotų ir kitų fizinių žemės gerybių stoka, ir atskleidžia, jog žmonių įgyjami sugebėjimai – jų išsilavinimas, patirtis, įgūdžiai, sveikata – svarbiausia siekiant ekonominės pažangos.

Jis vaizdingai ir trumpai paaiškina, kodėl net tokie ankstyvieji ekonomikos milžinai, kaip Adamas Smithas, Davidas Ricardo, Thomas Malthusas, negalėjo nematyti, jog industrinių Vakarų šalių ekonominis vystymasis pirmiausia priklausys nuo gyventojų kokybės. Didžiausia šių šalių nacionalinių pajamų dalis (Jungtinėse Valstijose – keturi penktadaliai dabar yra gaunama iš uždarbio ir tik maža dalis – iš nuosavybės. Profesorius Schultzo teiginys grindžiamas įrodant, kaip padidėjo žmogaus laiko vertė; ir tas teiginys formuluojamas taip nuostabiai, jog tikima jį tapsiant klasikinį ekonominėje literatūroje.

Rizika – tikimybė prarasti arba uždirbti mažiau nei tikėtasi. Apibūdinant investicinė riziką, reikia atkreipti dėmesį į:

1) netikrumą, neapibrėžtumą, kurie slypi pačioje investavimo rinkos;

1) adaptacija prie investicinės rizikos, kai žmogus teikia pirmenybę rezultatui, o ne rizikingiems veiksniams;

2) teikiama pirmenybė investicinei rizikai, kada žmogus pasirenka rizikingus investicinius instrumentus;

3) abejingumas rizikai, kada investuotojui nėra skirtumo kokį investicinį sprendimą priimti.

Be rizikos investavimas negali egzistuoti. Siekimas maksimalaus pelno su minimaliomis kaštais lemia rizikingus investicinius sprendimus veiksmus. Rizikingesni sprendimai yra brangiau apmokami. [8]

Kaip matyti iš 2 pav diagramos, akcijų pardavimų kainos per visą bendrovės gyvavimo laikotrapį buvo nestabilios. Žemiausią ribą pasiekė 2008 m., o aukščiausią – 2010 m..

Taip pat, svarbu atkreiptį dėmesį Vertybinių popierių prekybos istoriją.

  • Microsoft Word 939 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (6049 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kamile
  • Investicijos į vertybinius popierius, nekilnojamą turtą ir pokerio žaidėją analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Investicijos į vertybinius popierius, nekilnojamą turtą ir pokerio žaidėją analizė. (2016 m.). https://www.mokslobaze.lt/investicijos-i-vertybinius-popierius-nekilnojama-turta-ir-pokerio-zaideja-analize.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 13 d. 20:05
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo