Ispanija referatas


Ispanijos reljefas. Ispanijos naudingos iskasenos. Ispanijos vidaus vandenys. Ispanija referatai. Ispanija naudingos iškasenos. Ispanija reljefas. Ispanijos naudingosios iskasenos. Ispanijos ūkinė veikla. Ispanijos ūkinė veikla. Ispanija naudingosios iskasenos.

Geografinė padėtis. Teritorijos sudėtis. Reljefas. Naudingos iškasenos. Klimatas. Vidaus vandenys. Gyventojai. Ūkinė veikla. Didžiausi miestai. Ispanija - antra pagal dydį europos valstybė po prancūzijos. Šalis užima didžiąją dalį pirėnų pusiasalio. Ispanija vakaruose ribojasi su portugalija, šiaurės rytuose - su prancūzija ir nykštukine andora, pietuose – su gibraltaru.

Ispanija - antra pagal dydį europos valstybė po prancūzijos. Ispanija vakaruose ribojasi su  portugalija, šiaurės rytuose  - su prancūzija ir nykštukine andora, pietuose – su gibraltaru. Šalies krantus skalauja atlanto vandenynas ir viduržemio jūra - pakrantė driekiasi 200 km.   į šalies teritoriją įeina balearų salos viduržemio jūroje, kispanija vakaruose ribojasi su  portugalija, šiaurės rytuose  - su prancūzija ir nykštukine andora, pietuispanija - aukščiausia virš jūros lygio esanti europos šalis, po šveicarijos. Plokščiakalniams ir kalnams tenka apie 90% jos ploto. Beveik pusę paviršiaus užima didžiausias europoje mesetos (Lietuviškai - stalas) plokščiakalnis, kurio aukštis siekia 800-1000 m. Jį sudaro kristalinis granitų ir gneisų pamatas. Mesetą centrinių kordiljerų kalnagūbriai dalija į dvi dalis: į šiaurę nuo jų - senoji kastilija, o į pietus - naujoji kastilija. Ploksčiakalnį supa alpinės kalnodaros raukšliniai kalnai: šiaurėje - kantabrijos, šiaurės rytuose - iberijos, pietuose - siera morenos. Prancūzijos pasieniu tęsiasi sunkiai pereinami pirėnų kalnai. Į pietus nuo jų yra aragono žemuma. Ispanijos pietvakariuose plyti didžiausia krašte andalūzijos žemuma, o viduržemio jūros pakrantėje yra mažų lygumų. Visos lygumos sudaro tik apie 11% krasto ploto. Krašto pietuose siera nevadoispanijos žemės gelmės nėra labai turtingos, bet kai kurių žaliavų telkiniai gana dideli. Piritų atsargos siera morenoje yra vienos didžiausių pasaulyje. Ten pat yra švino ir cinko. Almadene yra 1/3 pasaulispanijos klimatui įtakos turi drėgnas atlantas ir sausa afrika, be to, kalnų grandinių išsidėstymas. Ispanijos šiaurės ir šiaurės vakarų rajonuose iškrinta bene daugiausia kritulių (iki 2000-3000 mm) europoje, o pietryčių ir centriniai rajonai yra vieni sausiausių visame žemyne (mažiau kaip 300 mm). Drėgnuose plotuose visus metus kritulių iškrinta beveik tolygiai, gal kiek mažėliau vasarą, o sausringose vietose didžiuma kritulių tenka pavasariui ir rudeniui. drėgnajai ispanijai būdingas šiltas vidutinių platumų jūrinis klimatas. Vidutinė sausio temperatūra 7-10°, o liepos - 18-20°. sausojoje krašto dalyje klimatas žemyninis.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (691 žodžiai)
  • Ispanija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Ispanija referatas. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ispanija-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 21:25
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo