Išvstinių finansinių instrumentų rinka


Valiutų rinka. išvestinių finansinių instrumentų rinka. Užsienio valiuta. Valiutų rinkos. Valiutos kursas. Užsienio valiutų rinka. Išvestiniai finansiniai instrumentai. Pasirinkimo sandoriai (options). Valiutų rinkos apsikeitimo sandoriai (swap). Apsikeitimo sandoriai (swap). Ateities sandoriai (fjučeriai). Išankstiniai sandoriai (forward). Neatidėliotini sandoriai (spot).

Tai bet kurios užsienio valstybės ar užsienio valstybių naudojama valiuta. Pasauliui globalizuojantis vis daugiau sandorių tarpusavyje atlieka skirtingų valstybių subjektai. Tai sukuria pagrindą valiutų rinkai.

Valiutų rinkos – tai sistema, kurioje susitinka valiutos pirkėjai ir pardavėjai bei pasiūlos ir paklausos principu nustatomas valiutos kursas. Valiutų rinkos į vieną visumą sujungia visus finansinius tarpininkus, centrinius bankus ir stambiausias bendroves. Rinkos formavimosi pradžioje valiutų prekyba daugiausiai vyko tarp eksportuojančių ir importuojančių bendrovių. Šiuo metu didžioji dalis operacijų atliekama investavimo ir spekuliavimo tikslais.

Tai vienos valstybės piniginio vieneto išraiška kitos valstybės piniginiais vienetais. Valiutų kursai gali būti keleto rūšių: 1. Rinkos kursas. Tai neatidėliotino sandorio kursas rinkoje realiu laiku; 2. Oficialusis kursas. Šis kursas yra fiksuotas valiutai tam tikram laiko momentui ir yra naudojamas buhalterinėje apskaitoje. Dar jis vadinamas buhalteriniu kursu. Kursą nustato šalies centriniai bankai;.

Valiutų kursai žymimi įstrižu brūkšneliu. Valiuta prieš brūkšnelį yra bazinė valiuta. Valiuta už brūkšnelio yra kotiruojamoji valiuta, nes jos vienetas išreikštas bazinės valiutos vienetu. Pavyzdžiui, kotiruotė EUR/USD 1,312 reiškia, jog euras (EUR) – bazinė valiuta, o JAV doleris (USD) – kotiruojamoji ir vienas euras vertas 1,312 JAV dolerio.

Prekiauti valiutomis galima sudarinėjant neatidėliotinus, apsikeitimo, išankstinius sandorius ir opcionus. Užsienio valiutos rinkas galima suskirstyti į 1. Pasirinkimo (options) sandorių; 2. Ateities (futures) sandorių; 3. Apsikeitimo valiutomis ir palūkanų normomis ( swap).

  • MS PowerPoint 41 KB
  • 2014 m.
  • 20 puslapių (885 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Išvstinių finansinių instrumentų rinka
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Išvstinių finansinių instrumentų rinka. (2014 m.). https://www.mokslobaze.lt/isvstiniu-finansiniu-instrumentu-rinka.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:06
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo