Jėga


Absoliucioji jega. Absoliucios jegos ugdymas. Raumenys neturi jėgos. Nuo ko priklauso archimedo jega laboratorinis 8klase. Absoliuti jega. Absoliuti jega- tai jega kuria nervu raumenu.

Šios referato tikslas – apžvelgti ir išnagrinėti pagrindinius jėgos, greitumo jėgos, specialiosios jėgos, maksimaliosios jėgos ir jėgos ištvermės ugdymo metodus, kurie gali būti kryptingai taikomi rengiant įvairaus meistriškumo sportininkus bei šiaip norinčius ugdyti jėgą. Referate pateikiami populiariausi ir paprasčiausi pratimai, kuriuos atlikti reikia su partneriu, naudojant treniruoklius ir kitą nesudėtingą sportinį inventorių. Darbe pateikiami jėgą ugdantys pratimai.

Kiekvienas nori būti gražus ir stiprus. Žinoma, kad grožis daugiau priklauso nuo genų, tačiau stiprus gali būti kiekvienas. Taip pat žinoma, kad geriausiai raumenis lavina jėgos pratimai, kurių labai daug atlieka sunkumų kilnotojai, gimnastai, imtynininkai, akrobatai, kultūristai. Šių sportininkų didelis raumenų reljefiškumas.

Raumenys – tai nuostabus gamtos kūrinys. Tai variklis su naudingumo koeficientu, kuriam neprilygsta nei viena mašina. Nervinėmis galūnėmis, kurios yra judamajame aparate, galima jausti kiekvieną atliktą judesį ir juos koreguoti. Atliekant judesius tobulėja ir patys raumenys: gerėja tarpraumeninė koordinacija, auga patys raumenys. Jeigu suaugusio žmogaus raumenų masė sudaro 35–40 proc. Kūno svorio, tai to, kuris sistemingai treniruojasi, raumenų masė siekia iki 50 proc. Lavinant raumenis nereikia užmiršti tokių ypatybių kaip jėga, greitumas, ištvermė, labai priklausančių nuo pratimų sistemos ir treniruotėse taikomų metodų. Parenkant tam tikrą fizinių pratimų sistemą ir treniruočių metodus galima iš anksto numatyti būsimus rezultatus. Atliekant iš anksto parinktus jėgos pratimus ir naudojantis toliau pateiktais patarimais, galima harmoningai tobulinti kūno formas, kad sustiprėtų raumenys. Tačiau noras turėti gražų ir tobulų kūną neturi tapti pagrindiniu tikslu. Norint turėti visapusiškai išlavintą kūną, reikia taip pat gerinti sąnarių paslankumą, lavinti judesius, ugdyti ištvermę bei pratimais formuoti taisyklingą laikyseną.

šios referato tikslas – apžvelgti ir išnagrinėti pagrindinius jėgos, greitumo jėgos, specialiosios jėgos, maksimaliosios jėgos ir jėgos ištvermės ugdymo metodus, kurie gali būti kryptingai taikomi rengiant įvairaus meistriškumo sportininkus bei šiaip norinčius ugdyti jėgą. Referate pateikiami populiariausi ir paprasčiausi pratimai, kuriuos atlikti reikia su partneriu, naudojant treniruoklius ir ? Jėga yra gebėjimas įveikti išorės pasipriešinimą arba priešintis jam vieno raumenų susitraukimo metu.

? Bet koks judesys, kuris iš pažiūros atrodo pats paprasčiausias, negalimas be raumenų jėgos. Jėga yra viena iš fizinių ypatybių struktūrinių komponentų ir nusako darbingumo laipsnį. Jėga glaudžiai siejasi su greičiu ir ištverme.

Sporto teorijoje ir praktikoje žmogaus jėgos išraiškos formos yra sąlygiškai skirstomos į šias rūšis.

Absoliučiąją (maksimalią) jėgą, ? Absoliuti jėga- tai jėga, kurią nervų- raumenų sistema pasiekia prie maksimalaus raumens susitraukimo. Praktiškai maksimali (absoliuti) jėga beveik neįmanoma.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (2470 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Jėga
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Jėga. (2010 m.). https://www.mokslobaze.lt/jega.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:18
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo