Jungas archetipai analitinė asmenybės teorija


Jungo asmenybes teorija. Archetipai pagal junga. Analitinė teorija. Jungo archetipų teorija. Jungo analitinė psichologija. Jungo asmenybės tipai. Jungo archetipai. Jungas sapnu teorija. K.g. jungas analitine asmenybes teorija. Jungo teorija.

Įvadas. K. G. Jungo analitinė asmenybės teorija. Archetipai. Asmenybės tipai. Asmenybės vystymasis. Asmenybės keitimo galimybės (psichoterapija). Naudota literatūra

Jungo teigimu, sapnas turi savyje ne tik asmeninės, bet ir kolektyvinės pasąmonės klodus, jis yra spontaniškas savęs vaizdas simboline forma, atspindintis aktualią pasąmonės situaciją. Sapnas neša individui svarbią žinią, ir labai svarbu yra išsiaiškinti jo prasmę.Pagrindinė sapno funkcija – asmenybės vientisumo siekimas ir tinkamų santykių tarp Ego ir pasąmonės formavimas. Taip pat sapnai gali būti kompensaciniai – siekiantys, kad asmuo būtų pusiausvyroje, ir ateities numatymo – laikas archetipinėje plotmėje yra reliatyvus, todėl tokie sapnai gali atspindėti gyvenimo, kaip visumos, aspektus. Darbas su sapnais yra daugialypis, daugiasluoksnis procesas, jo sėkmingumas priklauso nuo Ego pasiruošimo priimti pasąmonės informaciją ir su ja bendradarbiauti. Sapnus galima aiškinti asociacijos, amplifikacijos ar interpretacijos būdu. Asociacija - spontaniškas minčių, suvokimų, vaizdinių, fantazijų siejimas su sapno simboliu, tai svarbus procesas, leidžiantis suvokti sapno simbolio ar vaizdinio emocinį foną. Amplifikacija – gilesnės simbolio prasmės ieškojimas, jo susiejimas su archetipų pasauliu. Ir interpretacija yra tam tikros sapno žinios perskaitymas, atkodavimas.

Aktyviai vaizduotei padedant užmezgamas ryšys su vidiniais vadovais, kurie egzistuoja kiekviename mūsų – teigiama, kad kiekvienas turi vidinį gydytoją ir vidinį išminčių, jų aktualizavimas ir bendravimas su jais gali tapti stipriu energijos šaltiniu. Aktyvi vaizduotė – tai dialogas tarp skirtingų asmenybės pasąmonės dalių ir jos, kaip ir sapnų, tikslas – įsisąmoninti pasąmonės medžiagą.

Vis dėlto pacientas pats turi siekti išgijimo ir suvokti, kad niekas už jį to nepadarys. Todėl nesibaigiantis individuacijos procesas tęsiasi dar daug metų po formalaus gydymo užbaigimo. Pasveikimas negali būti pasiektas knygų arba abstraktaus mąstymo pagalba, o tik per asmeninį, dvasinį patyrimą.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3861 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomukee
  • Jungas archetipai analitinė asmenybės teorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Jungas archetipai analitinė asmenybės teorija. (2012 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/jungas-archetipai-analitine-asmenybes-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:31
×