E. Jungas Analitinė psichologija


Jung. Asmenybės struktūra. Sąmonė. Ekstraversijos arba introversijos. Sąmonės centras. Yra ego. Asmeninė pasąmonė. Kompleksai. Kas yra kompleksas , Kompleksas. Asmeninės pasąmonės turinį įmanoma įsisąmoninti. Kas yra archetipai , kokie jie , apibūdinkite pasidomėkite didesne dalimi archetipų nei nurodyta Permino knygelėje. Archetipas. Tai tarsi pirminės , įgimtos , pačios bendriausios suvokimo ir elgesio schemos , lemiančios individo sąmonės turinį ir elgesį. Individualizacijos archretipai? ? Persona. Šešėlis. Anima Animus. Savastis self. Dievų poros archetipas. Motinos archetipas. Triksteris Kolektyvinė. Vaiko archetipas. Individualizacija. Transformacijos archetipai. Amžinas tė vo ir sū naus santykių mitas. Motinos ir dukters santykių archetipas.


Pagal Jungą sąmoningas žinojimas apie ką jis yra, realiai jisai galimas dėl 4 pagrindinių psichinių funkcijų:

Sąmonės centras yra EGO. Jis atsakingas už asmenybės vientisumą ir valią. Į ego galima žiūrėti kaip į archetipinę sąmonės šerdį. Ego yra tarsi sąmonės vartų laikytojas, atrenkantis informaciją, kuri patenka į sąmonės lauką ir kuri nepatenka.

Asmeninė pasąmonė tai talpykla, kaupianti tą psichinį turinį, kuris dėl įvairių priežasčių buvo nuslopintas (konfliktai, tuo metu nesvarbus patyrimas). Asmeninėje pasąmonėje glūdi kompleksai. Kompleksas yra struktūrinis psichikos elementas, kurį sudaro asociacijų telkinys, besigrupuojantis apie tam tikrų afektų. Kitaip sakant, tai emocinį krūvį turinčių minčių, jausmų ir prisiminimų sankaupa. kompleksai.

Asmeninė pasąmonė tai yra kolektyvinė pasąmonė ir lygiai taip pat kaip ir Froidas teigė, kad mes turime ir sąmonę.

Apie sąmonės turinį Jungas taip pat kaip ir Froidas išskiria ir Ego darinį. Pagal Junga žmogaus Ego tai yra būtent sąmonės centras ir būtent Ego yra atsakingas už žmogaus sąmonės organizaciją. Sąmonės organizaciją yra apie tai, kad Ego funkcija atrinkti informaciją, kuri patenka arba nepatenka į žmogaus sąmonę. Ir būtent šis selektyvumas žmogaus Ego, kuris išrūšiuoja informaciją, ką žmogus priima arba nepriima, gali žmogui suteikti tokią naudą kaip psichikos neapkrovimas, nereikalinga informacija, pertekline informacija. Nuo žmogaus Ego stiprumo/galios dar priklauso ir žmogaus pasirinkimai, lygiai taip pat apart žmogaus pasirinkimų nuo jo Ego stiprumo priklauso ir jo santykiai su kitomis psichikos struktūromis (asmeninė, kolektyvinė pasąmonė) ir taip kaip jis jaučiasi. Apibendrinus sąmonę galime apibrėžti, kaip psichinių veiksnių ryšį su Ego.

4. kas yra archetipai, kokie jie, apibūdinkite (pasidomėkite didesne dalimi archetipų nei nurodyta Permino knygelėje).

Archetipas atsiranda kartojantis tiems patiems išgyvenimams iš kartos į kartą. Pvz., iš kartos į kartą žmonės stebėjo saulės kelionę per dangų. Šio išgyvenimo pasikartojimas galų gale kolektyvinėje pasąmonėje užsifiksavo kaip saulės dievybės vaizdinys. Kolektyvinėje pasąmonėje gali būti neribotas archetipų kiekis. Pvz., gimimo, mirties, magijos, vaiko, Dievo, demono.

Archetipo sąvoka susiformavo ne kartą pastebėjus, kad, pavyzdžiui, mituose ir pasaulio literatūros pasakose esama tam tikrų visada ir visur pasitaikančių motyvų. Tuos pačius motyvus aptinkame šiuolaikinių žmonių fantazijose, sapnuose, kliedesiuose ir haliucinacijose. Šiuos tipinius vaizdus ir sąryšius C. C. Jungas vadina archetipiniais vaizdiniais. Kuo jie ryškesni, tuo gyvesniais emociniais tonais nuspalvinti. Jų šaltinis pats savaime abstraktus archetipas, tam tikra nesąmoninga išankstinė forma, kuri atrodo, priklauso paveldėtai psichikos struktūrai ir todėl gali bet kur ir bet kada spontaniškai pasireikšti.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2022 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1547 žodžiai)
  • Universitetas
  • Olga
  • E. Jungas Analitinė psichologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
E. Jungas Analitinė psichologija. (2022 m.). https://www.mokslobaze.lt/e-jungas-analitine-psichologija.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:17
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo