Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė



Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė arba trumpiau Jungtinė Karalystė yra konstitucinė monarchinė valstybė Vakarų Europoje.
Pirmieji žmonės kolonizavę Britų salas buvo airių, galų ir valų kilmės žmonės. VI amžiuje į Britu salas atsikėlė germanai, anglai ir saksai. Jungtinė Karalystė susiformavo po keleto unijos aktų. Jungtinę Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystę sudaro Anglijos, Škotijos, Velso, taip pat ir Šiaurės Airijos provincijos, bei kai kurios smulkesnės teritorijos.
Jungtinėje Karalystėje galioja konstitucinė monarchija. Vykdomoji valdžia priklauso ministrų kabinetui, kuriam vadovauja ministras pirmininkas, priimantis sprendimus monarcho vardu. Dabartinė Jungtinės Karalystės valdovė yra Elžbieta II. Valdžia labai centralizuota – visa politinė valdžia yra Londone. Dabartinė Jungtinės Karalystės valdovė yra Elžbieta II. Tačiau paskutiniu metu kiekvienoje priklausančioje tautoje įsteigti nuosavi valdžios organai, atsakingi už vidinius sprendimus.
Jungtinė karalystė yra antra ekonomiškai stipriausių Europos Sąjungos valstybė ją lenke tik Vokėtija. 2012m. Jos bendras vidaus produktas siekė 1,933 trilijono euru.
- MS PowerPoint 1438 KB
- 2015 m.
- 10 puslapių (306 žodžiai)
- Seputisignas
-