Kasdieninis gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje projektas


Kasdienis gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje. Laikinoji sostinė Kaunas. Netekus Lietuvos sostinės. Šalia arklių tramvajaus konkės ėmė kursuoti autobusai. Viešbučiai restoranai. Kintantis gyvenimas kaime. Plėtojantis šalies ūkiui, gerėjo ir gyvenimas kaime. Šeima ir papročiai. Tekant vis mačiau vis mažiau imta žiūrėti turtinės naudos ar visuomeninės padėties. Apranga ir mados. Moderni ponia turėjo atitikti iš Paryžiaus ir Holivudo ateinančius grožio standartus. Kaimo gyventojai vilkėjo drabužiais daugiausia iš namie austų vilnonių. Šiandien, palyginti su tarpukariu.


Viešbučiai, restoranai (Metropolis, Versalis) Vykdavo įvairus koncertai. Vykdavo spektakliai ir miestiečiai galėjo lankytis daugiau kaip dešimtyje kinotetrų ir pamatyti naujausius filmus.

Plėtojantis šalies ūkiui, gerėjo ir gyvenimas kaime. Gavę žemės ir paskolas ūkininkai stiprino savo ūkius, statėsi modernesnes trobas. Stogams dengti pradėta naudoti skiedros, skarda, degto molio čerpes. Aslą keitė medinės grindys. Kaimo trobas apšvietė žibalinės lempos.

Tekant vis mačiau vis mažiau imta žiūrėti turtinės naudos ar visuomeninės padėties, dažniausiai tuoktasi iš meilės. Šeimose būdavo maždaug po 3 - 4 vaikus. Tėvai daug dėmesio skyrė vaikų auklėjimui, stengėsi bent vieną išleisti į mokslus. Šeimą ir bendruomenę itin glaudžiai siejo religingumas.

  • MS PowerPoint 15429 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (317 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ieva
  • Kasdieninis gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kasdieninis gyvenimas nepriklausomoje Lietuvoje projektas . (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kasdieninis-gyvenimas-nepriklausomoje-lietuvoje-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 15:51
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo