Kelių transporto sukeliama tarša



Augančios transporto apimtys kelia vis didesnį neigiamą poveikį aplinkai, naudoja žemę ir energiją, gadina kraštovaizdį, kelia triukšmą ir mažina gyvenimo kokybę. Laikoma, kad transporto keliamas triukšmas yra viena didžiausių urbanizacijos problemų, susijusių su gyventojų gyvenimo kokybe ir sveikata, ir visuomenės nepasitenkinimas transporto keliamu triukšmu vis didėja. egzistuoja daugybė įrodymų, kad transportas bendrąja prasme yra viena pagrindinių žalos aplinkai priežasčių, tačiau ši žala pasireiškia skirtinguose lygiuose, skirtingomis formomis, yra sukeliama skirtingų transporto rūšių, jų išsidėstymo.
Triukšmo tarša - žmogaus veiklos ar mašinų darbo sukurtas triukšmas, kuris trikdo veiklą ar pusiausvyrą žmonių ar gyvūnų gyvenime. Dažna triukšmo taršos forma yra motorinio transporto triukšmas. Pagrindinis aplinkos triukšmo šaltinis visame pasaulyje yra transporto sistemos, tiek motorinių transporto priemonių, tiek aviacinis bei geležinkelio linijų triukšmas. Vienas iš miestų planavimo uždavinių yra siekti minimalaus aplinkos triukšmo.
Darbo tikslas: Išanalizuoti kelių transporto sukeliamo triukšmo poveikio aplinkai vertinimą bei valdymą.
Darbo uždaviniai:
1.Aptarti aplinkos triukšmą ribojančius standartus bei triukšmo kriterijus;
2.Išanalizuoti Europos Sąjungos teisės aktus, reglamentuojančius kelių transporto priemonių keliamo triukšmo valdymo politiką;
3.Išnagrinėti kelių transporto priemonių keliamą triukšmo poveikį aplinkai bei atlikti vertinimo analizę;
4.Atskleisti kelių transporto priemonių keliamo triukšmo mažinimo politiką.
- Microsoft Word 100 KB
- 2013 m.
- 24 puslapiai (6133 žodžiai)
- Universitetas
- T
-