Kinijos architektūra referatas



Įvadas. Kinijos tradicinė architektūra iš medienos. Protėvių buveinė. Spalvinė ir ornamentinė gyvybės išraiška. Skulptūros ir architektūros sintezė. Apdirbimas. Namai–kaimai unikalus hakka palikimas. Senųjų Pekino kvartalų renesansas. Moderni legendinių chano Chu Bilajaus rūmų interpretacija. Penki gražiausi Kinijos architektūros paminklai. Naujoji architektūra. Šaltiniai.
Darbo tikslas - susipažinti ir detaliai aprašyti Kinijos architektūrą.
Darbo objektas ir uždavinys - Kinijos architektūros aprašymas.
Darbo metodas: internetinių ir literatūrinių šaltinių nagrinėjimas.
Medinė Siano varpinė yra pačiame buvusios Kinijos sostinės centre. Ji yra šio miesto simbolis. Varpinė buvo pastatyta 1384 m. ir perkelta į dabartinę vietą 1552-aisiais.
71 metrų (įskaitant iš plytų sumūrytą pamatą) aukščio varpinę anksčiau supo ryžių laukai ir miškai. Dabar Siano varpinės moderni aplinka gali būti ne tokia patraukli fotografo akiai. Tad patartina šį Kinijos architektūros objektą paveiksluoti jau sutemus.
Geltonasis gervės bokštas iš tiesų nėra toks senas kaip kad iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti. Mat šis 223 m. Hubei provincijos sostinėje Uhane pastatytas objektas buvo nugriautas statant tiltą ir 1981-aisiais perstatytas kitoje vietoje.
Anksčiau Geltonasis gervės bokštas buvo tik medinė pagoda – daugiaaukštis, bokšto formos pastatas, kurio aukštus vieną nuo kito skiria stogeliai. Dabartinis pastatas turi pagodos statiniams būdingą architektūrą, bet yra pastatytas iš betono ir yra daug aukštesnis nei prieš tai buvęs pastatas.
Potala – tai Tibeto istorijos, religijos, kultūros ir meno lobis.
Didieji liaudies rūmai primena tradicinę kinų šventyklą. Daugeliui ji asocijuojasi su šalies sostinėje esančia Rojaus šventykla. Tačiau šis architektūros objektas yra pastatytas tik prieš 60 metų.
Pagal Kinijos lankytinų vietų klasifikacijos sistemą, penkių A arba AAAAA sistemą, Didieji liaudies rūmai Čongčinge yra vertinami keturiomis „A“. Įspūdingame pastate yra keturiems tūkstančiams žmonių skirta auditorija.
Didieji liaudies rūmai su žaliais stogais ir raudonomis kolonomis yra supami puikių sodų su išpuoselėtomis pievelėmis ir fontanais.
Uždraustasis miestas – tai turbūt pati gražiausia vieta Pekine. Šiuose UNESCO pasaulio paveldo sąraše besipuikuojančiuose rūmuose gyveno 24 imperatoriai nuo 491 iki 1911 m.
Kadangi Uždraustasis miestas yra pačiame sostinės centre besidriekiančioje Tiananmenio aikštėje, kurią be šios turistų lankytinos vietos supa Nacionalinis Kinijos muziejus, Mao mauzoliejus ir Didieji liaudies rūmai,
,,Phoenix Towers” (turėtų būt pastatyti per ateinančius metus).
- Microsoft Word 102 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 13 puslapių (3248 žodžiai)
- Universitetas
- Dovydas
-