Kinų kultūra ir didieji išradimai


Kinu isradimai. Kinijos isradimai. Kinijos isradimai viduramziais geltonosios upes civilizacija. Kinu kultura ir didieji isradimai istorija. Kinijos nauji isradimai. Kinieciu isradimai. Kinų kultūros išradimai. Kinija išradimai. Didieji kinu isradimai.

Kinų kultūra ir didieji išradimai. Kinų raštas ir mokymasis. Tradicinė kinų medicina ir mokslo žinios. Didysis šilko kelias ir išminčiaus konfucijaus mokymas. Išminčiaus konfucijaus mokymas.

Tianwan’o atominė elektrinė yra didžiausia kinijoje.

Mokslo žinios – kinai pasiekė svarbių mokslo ir tehnikos laimėjimų.jie išrado poperių,pirmieji pradėjo spausdinti knygas,sukaupė daug mokslo žinių.stebėdami dangaus šviesulių judėjimą,mokslininkai sudarė tikslius kalendorius.metai turėjo 12 mėnesių,kiekvienas mėnuo-30 dienų.kinų jūreiviai ir keliautojai vieni iš pirmųjų pradėjo rengti žemėlapius.lengviau orentuotis jūroje padėjo išrastas kompasas.jis sudarytas iš įmagnetinto šaukštelio,kuris buvo uždėtas ant nupoliruotos bronzinės plokštelės.kinai pirmieji išmoko gaminto paraką.jį naudojo bomboms:užpildyti bambukų stiebai kaip maži fereverkų įtaisai nuskriedavo apie 1,5 km.išrado ir prietaisą žemės drebėjimams nustatyti – seismografą.labai aukšto lygio kinijoje buvo liaudies medicina. gyventojai ligonius gydė vaistiniais augalais,nuberakaus,akupuntūra.kai kurie kinų išradimai (popierius,šilkas)pasiekė europą ir buvo tobulinami.kitus jiems žinomus daiktus,pavizdžiui,kompasą,paraką,vakarų šalys turėjo išrasti iš naujo.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 409 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (899 žodžiai)
  • Ramzis
  • Kinų kultūra ir didieji išradimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kinų kultūra ir didieji išradimai. (2013 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinu-kultura-ir-didieji-isradimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:49
×