Laikrodis skaidrės


Projektinis darbas „Laikrodis“. Mechaninis laikrodis. Kada išrastas šis laikrodis? Kada naudotas mechaninis laikrodis? Koks buvo ir ką demonstravo pirmasis laikrodis? Trumpa laikrodžio išradėjo biografija. Plačiausiai naudojamos laikrodžių rūšys pasaulyje ir Lietuvoje. Mechaninio laikrodžio rūšys. Rankinis laikrodis. Nardytojų laikrodis. Kišeniniai laikrodžiai. Laikrodžiai pakabukai. Žadintuvas. Bokšto laikrodis. Sieninis laikrodis. Apibendrinimas.

Kas yra mechaninis laikrodis, jo veikimo principas. Kada išrastas šis laikrodis? Kas pirmasis jį sumontavo? Kada naudotas mechaninis laikrodis? Koks buvo ir ką demonstravo pirmasis toks laikrodis? Trumpa laikrodžio išradėjo biografija. Šio laikrodžio rūšys. Mechaninio laikrodžio rūšių pavyzdžiai. Plačiausiai naudojamos laikrodžių rūšys pasaulyje ir Lietuvoje. Apibendrinimas.

Mechaninis laikrodis — tai prietaisas, kuris veikia dėl energijos, sukauptos spiralėje. Spiralė gali būti įtempiama laikrodį prisukant arba automatiškai įtempiama nuo rankos judesio. Yra daugybė mechaninių laikrodžių rūšių.

Manoma, jog pirmasis mechaninis laikrodis pagamintas tarp 1327 ir 1336m. Jį pagamino anglų matematikas ir vienuolyno abatas Richardas of Walingfordas. Jis pirmąjį laikrodį gamino net 20 metų.

Pirmasis laikrodis buvo astronominis. Jis demonstravo saulės, mėnulio, žvaigždžių ir planetų judėjimą, nurodydavo potvynių ir atoslūgių laiką.

Lietuvoje iš mechaninių laikrodžių plačiausiai yra naudojami rankiniai bei sieniniai laikrodžiai.

  • MS PowerPoint 1141 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (399 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arturcikass
  • Laikrodis skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Laikrodis skaidrės. (2014 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/laikrodis-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 14:57
×