Laivo veiklos rezultatai


Laivo veiklos rezultatai. Pagrindiniai laivo veiklos rodikliai. Laivo išlaidos. Laivo pajamos. Laivo pelnas. Pagrindiniai laivo veiklos rodikliai. Laivo reisas. Apskaičiuoti reiso trukmę. Krovinio kiekį lemiantys. Apskaičiuoti galimą krovinio kiekį reisui ir reiso pajamas. Pagrindiniai ekonominiai rodikliai. Laivo išlaidos. Gabenimo savikaina. Gabenimo savikainos vertinimas. Gabenimo savikainai įtakos turi šie veiksniai. Masto efekto (grąžos) poveikis. Laivo pajamos Atsižvelgiant. Pajamos pagal linijinio gabenimo sutartį. Pajamos pagal reiso čarterio sąlygas. Pajamos pagal laikinojo čarterio sąlygas. Pajamos pagal bareboat čarterio sąlygas. Laivo pajamų pokyčiai priklauso nuo sekančių veiksnių. Pelnas. Apskaičiuoti laivo reiso rezultatus krovinio kiekį, reiso laiką, pajamas, pelną. Laivo veiklos rezultatai. Išlaidų vertinimas.


Laivo veiklos rezultataiPagrindiniai laivo veiklos rodikliaiLaivo išlaidosLaivo pajamosLaivo pelnas.

Laivo reisas – tai užbaigtas krovinių ar keleivių perkėlimo tarp iš anksto numatytų išvykimo ir paskirties uostų per tam tikrą laiką ciklas. Laivo reisas susideda iš paeiliui ir paraleliai atliekamų operacijų, kurios dalijamos į pagrindines ir pagalbines. Matavimas: kalendorinis laikotarpis (reiso - paromis, operacijų - valandomis).

Pagrindinėms reiso operacijoms priklauso: krovinių pakrova ir iškrova; laivo judėjimas iš išvykimo uosto į atvykimo uostą. Pagalbinėms reiso operacijoms priskiriami: laivo manevrai uostuose (pririšimas ir atrišimas); laivo aprūpinimas kuru, vandeniu, maisto produktais, medžiagomis, atsarginėmis dalimis ir pan.; krovinio ir laivo dokumentų įforminimas ir t. t.

Paprastasis reisas – laivas gabena krovinį tik tarp dviejų uostų; sudėtingasis reisas – laivas veža krovinį tarp keleto uostų ir kiekviename iš jų yra iškraunamas ir pakraunamas; apsukinis reisas – tai reisas, kai laivas veža krovinį tarp dviejų ar keleto uostų ir grįžta į pradinio išvykimo uostą.

Reiso trukmė Laivo reiso trukmė susideda iš eigos laiko Teig ir stovėjimo laiko Tst. Tr = Teig + Tst, Eigos laikas priklauso nuo atstumo tarp uostų ir laivo eigos greičio; Stovėjimo laikas – nuo pakrovos ir iškrovos intensyvumo ir laivo aptarnavimo (pagalbinių operacijų) uoste organizavimo.

  • MS PowerPoint 243 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (1175 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dominykas
  • Laivo veiklos rezultatai
    10 - 3 balsai (-ų)
Laivo veiklos rezultatai. (2020 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/laivo-veiklos-rezultatai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 02:31
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo