Lietuvos kurortų lyginamoji analizė Birštonas ir Palanga


Lietuvos kurortų lyginamoji analizė Birštonas ir Palanga.


Nors pagal gyventojų skaičių Palanga turi didesnį pranašumą, bet daug ką lemia sezoniškumas. Kad ir nuvykus šiuo laiku į Palangą, ji daug kuo nesiskirs nuo Birštono kur yra ženkliai mažesnis gyventojų skaičius. Taigi nors ir Palangoje gyventojų skaičius didesnis, šiuo atveju esant ne sezono laikotarpiu kurortui pridėtinės vertės neduoda.

Geras susisiekimas labai svarbus kurorto kriterijus, kadangi labai svarbu, kad kurortinė vietovė būtų geroje strateginėje vietoje arba su gerai išvystyta transporto sistema. Tiek Palanga, tiek Birštonas yra įsikūrę lengvai transportu pasiekiamoje vietoje. Į šiuos kurortus taip pat galime patekti tiek dviračiais tiek neturint transporto priemonės su autobusu ar net pėstute (jei gyvenate visai netoliese). Palangos kurorto pranašumas – oro uostas. Dėl nedidėlio atstumo ir patogaus susiekimo Palanga turi galimybes sulaukti iš kaimyninių šalių ir Europos.

Sezoniškumas labai atsispindi visuose kurortuose. Ko gero lyginant šiuos du kurortus labiausiai atsispindi - Palangoje. Daugiausia žmonių Palangoje sutiksime vasarą (birželio, liepos, rugpjūčio mėn.). Žmonės vasarą nori praleisti prie jūros, palepinti saule, o ir vasarą Palangoje daugiau pramogų. Pvz., rudenį, žiemą, pavasarį į Palangą atvykęs turistas didelės pramogų gausos neras, teks nusivilti ir keliauti į kitą miestą. O Birštonas sezoniškumo didelio nejaučia. Ištisus metus daugiau ar mažiau turistų/klientų turi, norinčių atsipalaiduoti, pailsėti.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (840 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Lietuvos kurortų lyginamoji analizė Birštonas ir Palanga
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos kurortų lyginamoji analizė Birštonas ir Palanga. (2017 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-kurortu-lyginamoji-analize-birstonas-ir-palanga.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 20:01
×