Maroko transporto sistemos ypatumai



Maroko ekonominė geografinė padėtis. Tarptautiniai susitarimai. Reikalingi dokumentai gabenant krovinį. Transportas maroke. Automobilių kelių transportas. Geležinkelių transportas. Vandens transportas. Oro transportas. Multimodalinis transportas. Visuomeninis transportas. Politinės situacijos. Kultūriniai ypatumai. Informacinių šaltinių sąrašas.
Planuojant gabenimą krovinį į Maroką, yra keletas pagrindinių dokumentų, kuriuos reikia pateikti. Šie dokumentai gali kisti priklausomai nuo gabenimo rūšies pvz. (krovinių oru, jūra, sausumos keliais, prekių pobūdžio ir kitų faktorių).
Pakavimo sąrašas (Packing List) Dokumentas, kuriame išsamiai nurodoma, kaip prekės yra supakuotos, jų svoris ir matmenys. Tai padeda muitinės pareigūnams lengviau tikrinti prekes.
Transporto dokumentai Priklauso nuo gabenimo rūšies, bet tai gali būti krovinio laivo bilietas, aviacinio bilieto kopija, krovininio automobilio dokumentai.
Prekių deklaracija Tai oficialus dokumentas, kurį pateikia eksportuotojas arba gavėjas muitinėje ir kuriame nurodoma informacija apie prekes, jų vertę ir kilmę.
Muitinės deklaracija Būtinas dokumentas muitui formalizuoti. Jame nurodoma informacija apie prekes, muitinės vertė, muito tarifai ir kitos svarbios detalės.
Transporto draudimo polisas Jei prekės yra apdraustos nuo praradimo ar pažeidimo per transportavimą, šis dokumentas yra būtinas.
Maroko kelių tinklas yra gana išvystytas ir padengia didžiąją šalies teritoriją. Pagrindinės greitkelių sistemos jungia svarbias miesto centrų ir regionų vietas. Bendras Maroko automobilių kelių ilgis yra 57 493 km. (32 716 km asfaltuoti, tarp jų 611 km sudaro autostrada ir 24 777 km – žvyrkeliai (2006 m.)). Autostrados yra mokamos ir didžiausias leistinas greitis yra 120 km/h. Dauguma pagrindinių kelių yra geros būklės, ypač pagrindinėse miestuose ir tarp miestų keliuose. Tačiau gali būti ir regionų, kur keliai yra mažiau išvystyti arba gali turėti prastą būklę.
Maroke yra keletas svarbių jūrų uostų tokie kaip: Kaser Duādą, Kasaablanką ir Agadirą. Šie uostai yra strategiškai svarbūs prekybai, o taip pat yra pagrindiniai tarp Maroko ir tarptautinių prekybos maršrutų.
Marokas turi keletą tarptautinių oro uostų, kurie sujungia šią šalį su kitomis pasaulio vietomis. Šie oro uostai atlieka svarbų vaidmenį tiek keleiviams, tiek kroviniams vežti. Keletas svarbiausių oro uostų Maroke:
Mahometo V tarptautinis oro uostas (Kasablankos oro uostas): Tai didžiausias Maroko oro uostas ir svarbiausia oro transporto ašis šalyje. Jis yra įsikūręs netoli sostinės Kasablankos ir teikia paslaugas tiek keleiviams, tiek kroviniams. Vykdo vietinius ir tarptautinius skrydžius į Europos, Azijos, Afrikos ir JAV miestus.
Marakešo oro uostas (Marrakech): Esantis pietvakariuose šalies, šis oro uostas yra vienas iš svarbiausių turistų lankomų vietų, leidžiančių jiems patogiai pasiekti populiarią Maroko turistinę vietą Marrakech.
Oro transportas yra populiari transporto priemonė, ypač tarptautiniams skrydžiams, nes suteikia greitą ir patogų būdą pasiekti Maroką iš kitų pasaulio vietų. Įvairios oro linijos teikia tiesioginius skrydžius į Maroką iš daugelio šalių, skatinant turizmą, verslą ir tarpvalstybinius santykius.
- Microsoft Word 25 KB
- 2023 m.
- Lietuvių
- 10 puslapių (1612 žodžiai)
- Kolegija
- Edvinas
-