Mažeikių nafta kursinis


AB "Mažeikių nafta". Naftos perdirbimo įmonė. Gaminama produkcija. Naftos perdirbimo principai. Pirminis naftos paruošimas (nudruskinimas ir nuvandeninimas). Atmosferinė rektifikacija. Katalizinis riformingas. Žibalo nusierinimas (hidrovalymas). Dyzelino nusierinimas (hidrovalymas). Vakuuminė mazuto distiliacija (rektifikacija). Vakuuminio distiliato nusierinimas (hidrovalymas). Katalizinis krekingas. Absorbcija ir dujų frakcionavimas. MTBE gamyba. Bitumo gamyba. Sieros gamyba. Visbrekingas. Vandenilio gamyba. Dujų oligomerizacija. Izomerizacija. Žaliavos paruošimas izomerizacijos įrenginiui. Izomerizacijos įrenginys "Penex". Būtingės terminalas. Naftos produktų krovos terminalas. Vamzdynai. Literatūra.

2008 m. įmonei suteiktas ISO 14001 ir OHSAS 18001 sertifikatai. Įmonė ruošiasi kokybės sistemos sertifikavimui.

Nuo 2006 metų kovo mėnesio įrenginys pakaitomis dirba keliais režimais. Nuo to laiko kaip žaliava pradėtas naudoti ir etanolis. Tokiu būdu pagal tą pačią technologiją gaminamas etiltretbutilo eteris ETBE. Šio komponento eksploataciniai rodikliai nenusileidžia MTBE, bet virimo tgemperatūra yra šiek tiek aukštesnė, todėl mažesnė garų kamščių susidarymo kuro tiekimo sistemoje tikimybė.

Vandenilio gamybos žaliava – viename iš įrenginių išskiriami dujiniai angliavandeniliai.

“Penex” įrenginys jautrus žaliavos kokybei, todėl egzistuojančiose perdirbimo schemose įrenginiai buvo rekonstruoti taip, kad iš jos būtų galima pašalinti sieros junginius ir paruošti optimalios sudėties žaliavą “Penex” įrenginiui. Iš šios žaliavos gaunamas aukštaoktaninis komponentas – izomerizatas.

Šio įrenginio paskirtis – pašalinti iš žaliavos ten esančius pentanus ir heksanus. Ši frakcija, aplenkdama riformingą, patenka tiesiai į izomerizaciją. Joje yra apie ketvirtadalis benzeno, kuris izomerizacijos procese virsta kitos struktūros produktais. Taip iš riformingo žaliavos pašalinami angliavandeniliai, kuriuos perdirbus riforminge susidarytų benzenas. Tokiu būdu riformingo produktuose žymiai sumažėja aromatinių angliavandenilių kiekis.

Pagrindinė izomerizacijos įrenginio paskirtis – padidinti lengvosios pirminės rektifikacijos benzino frakcijos oktaninį skaičių, gaunant prekinio benzino komponentą – izomerizatą, kuris reikalingas benzeno bei bendram aromatinių angliavandenilių kiekiui sumažinti prekiniame benzine, taip pat padidinti prekinio benzino išeigą. Gauto izomerizato oktaninis skaičius svyruoja tarp 81 ir 84 nustatant varikliniu metodu, tai leidžia lanksčiau naudoti jį maišant aukštaoktaninius benzinus.

Griežtėjant benzino kokybės reikalavimams, frakcijos, kuri bus naudojama kaip žaliava izomerizacijos įrenginiui, vis labiau ekonomiškai neapsimoka maišyti į benziną. Todėl frakcijoje esantys linijinės struktūros angliavandeniliai (pentanai ir heptanai) izomerizacijos proceso metu yra paverčiami į didesnį oktano skaičių turinčius šakotos struktūros angliavandenilius. Proceso metu benzenas prisotinamas vandeniliu iki cikloheksano, todėl izomerizate jo kiekis minimalus.

Naujasis 700 000 t/metus našumo “Penex” įrenginys paleistas 2003 metų rugpjūtį.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (3628 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mažeikių nafta kursinis
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Mažeikių nafta kursinis. (2013 m.). https://www.mokslobaze.lt/mazeikiu-nafta-kursinis.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 09:56
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo