Metalinių denginio sijų gamybos technologija


Metalinių denginio sijų gamybos technologija. Dažymo alternatyva karštas ir šaltas cinkavimas. Šalto cinko dažai. Atlenkimo kirpimas. Profilio galų kirpimas kampu. Varžto anga. Triguba skylė. Montavimo skylė. Sienelės įkirpimas. Gaminamų profilių skerspjūvių išmatavimai ir geometrija. Lengvųjų metalinių konstrukcijų pastatai – angarai. Galimos papildomos paslaugos.


Santvaros tipas parenkamas atsižvelgiant i perdengiamą angą, apkrovas ir stogo konstrukcijas. Pramonės pastatų statyboje dažniausiai naudojamos santvaros su lygiagrečiomis juostomis, taip pat trapecinės, visuomeniniams pastatams – trikampės. Visų tipų santvaroms gali būti naudojamas bet koks strypų tinklelis. Tačiau santvaroms su lygiagrečiomis juostomis ir trapecinėmis racionaliausia naudoti trikampį tinklelį su papildomais statramsčiais. Optimalus spyrių pasvirimo kampas – 45°. Santvarų ilgis paprastai imamas kartotinai kas 6 m, t. y. 12, 18, 24, 30, 36, 42 m ir t. t. Aukštis priklauso nuo santvaros geometrinės formos: trikampių – 1/2 –1/4 angos, trapecinių ir su lygiagrečiomis juostomis 1/6–1/12 angos.

kad būtų paprasti ir lengvai prijungiami ryšiai, užtikrinantys montuojamųjų konstrukcijų pastovumą.

Vienas iš populiariausių ir labiausiai paplitusių metalinių element sujungimo būdas yra virinimas. Suvirinimo siūlės metalas turi būti ne blogesnių fizinių-mechaninių savybių už suvirintą pagrindinį metalą. Anglies kiekis pliene C<0,025 – 0,19 proc. Tai reikalinga, kad plienas suvirinimo siūlėje neužsigrūdintų ir būtų plastiškas. Suvirinimą privalu atlikti pagal Rangovo paruoštą technologiją, suderintą su Techninės priežiūros inžinieriumi.

Konstrukcijos suvirinamos užbaigiamastik patikrinus surinkimo tikslumą:

Visos suvirinimo siūlės 100 % turi būti apžiūrėtos vizualiai, patikrintos siūlių formos ir dydžiai.

Dažymo alternatyva: karštas ir šaltas cinkavimas.

Cinko dangos ilgaamžiškumas. Apsaugo nuo korozijos visą savo tarnavimo laiką.

Žemos eksploatacinės sąnaudos. Nereikia papildomo dangos atnaujinimo.

Norint greitai ir kokybiškai uždengti didelius plotus dažniausiai naudojami profiliuoti plieno lakštai, kurie paruošiami gamykloje reikiamo ilgio ir norimo profilio. Vienas iš svarbiausių uždavinių statant pastatą yra teisingas stogo dangos pasirinkimas. Savaime suprantama, kad pastato stogas yra apsauga nuo lietaus, sniego, vėjo ir saulės, gyvybiškai svarbioms pastato dalims, konstrukcijoms.

Naudojamas aukščiausios kokybės konstrukcinis plienas (takumo riba nuo 350 iki 550 MPa), kurį tiekia žinomi pasaulyje gamintojai, kaip „ARCELOR MITTAL“, „MARCEGAGLIA“, „BLUESCOPESTEEL“.

Sienelės įkirpimas. Kartu su apspaudimu leidžia atlikti kiauryminį profilių sujungimą.

Angarų metalines konstrukcijas gaminamos iš stačiakampio profilio plieno. Konstrukcijos suvirinamos pusiau automatiniu suvirinimo būdu argono ar angliarūgštės dujų aplinkoje. Prieš dažymą metalinės konstrukcijos nuvalomos abrazyviniu arba srautiniu būdu ir gruntuojamos.  Montuojant, konstrukcijų mazgai jungiami cinkuoto plieno tvirtinimo elementais. Galimos papildomos paslaugos: konstrukcijų paviršius dengiamas bet kokia spalva pagal RAL spalvininką, atliekami angaro pamatų betonavimo darbai, konstrukcijų montavimo darbus objekte, uždengiama stogas ir sienos kliento pasirinkta danga, įrengiami atstumiamus ar pakeliamus vartus, pageidaujamą kiekį durų, langų, švieslangių, apšiltiname angarą.

  • Microsoft Word 676 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2503 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Metalinių denginio sijų gamybos technologija
    10 - 5 balsai (-ų)
Metalinių denginio sijų gamybos technologija. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/metaliniu-denginio-siju-gamybos-technologija.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 02:04
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo