Moters jausena šiuolaikinėje visuomenėje


Moters vaidmuo siuolaikineje visuomeneje. Moteris siuolaikineje visuomeneje. Moters padėtis šiuolaikinėje visuomenėje. Rasinys apie moteris. Ar yra vietos hamletui siuolaikineje visuomeneje. Rasinys apie moterį. Rasinys siuolaikine mergina. Moters vaidmuo visuomeneje. Šiuolaikinė moteris. Moters statusas šiuolaikinėje visuomenėje.

Keičiantis amžiams, keitėsi ir moters padėtis visuomenėje. Kažkada ji buvo vyro vergė, riterių garbinama dama, kovotoja, šeimos židinio saugotoja, ir neišsenkantis motiniškos meilės šaltinis. Tad kyla klausimas, kokia moters padėtis šiuolaikinėje visuomenėje, kokios jos galimybės ir problemos?

.

Visų pirma, šiuolaikinė moteris kovoja prieš socialinę atskirtį ir siekia galimybės užsigarantuoti kokybišką gyvenimą. Tradicinis visuomenės požiūris į moterį, lėmė mažesnes galimybes darbo rinkoje ir skatino jas rinktis namų šeimininkė vaidmenį. Deja, toks pasirinkimas galėjo būti skurdo priežastimi. Šiuolaikinė moteris linkusi siekti aukštojo išsilavinamo ir karjeros aukštumų. Statistikos duomenys rodo, jog Lietuva yra trečia europoje pagal moterų dalį tarp aukštųjų mokyklų studentų, o tai puikiai pagrindžia faktą, kad moterys ne tik nori, bet ir turi palankias sąlygas siekti išsilavinimo ir gerai apmokamo darbo.

Kita vertus, moterys-karjeristės susiduria su kita opia problema – vis mažiau laiko lieka poilsiui ir mėgiamai veiklai. Neretai moteris, norėdama būti finansiškai užtikrinta, yra priversta dirbi nemėgstamą darbą, o taip mažėja jų gyvenimo produktyvumas: vargina nuovargis, bloga nuotaika. Nepamirškime paminėti ir namų ruošos darbų, rūpinimosi šeima, jos gerove.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (405 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kafka
  • Moters jausena šiuolaikinėje visuomenėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Moters jausena šiuolaikinėje visuomenėje. (2011 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/moters-jausena-siuolaikineje-visuomeneje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 05:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo