Nacionalinio saugumo užtikrinimo būdai ir priemonės ES saugumo politikos kontekste


Nacionalinio saugumo užtikrinimo būdai ir priemonės es saugumo politikos kontekste. Įstatyme yra numatyta , kad nacionalinio saugumo užtikrinimo priemones sudaro. Dalyvavimas tarptautinėse saugumą stiprinančiose organizacijose. Ir Europos Sąjungoje. Bendrąją saugumo ir gynybos politiką. ES užsienio ir saugumo politikos tikslai. Bendrą saugumo ir gynybos politiką BSGP. Lietuvos Respublikos nacionalinis saugumas yra NATO ir ES nedalomo saugumo politikos dalis. Lietuva prisideda prie veiksmingos ir pridėtinę vertę turinčios ES užsienio , saugumo ir gynybos politikos kūrimo.


Nacionalinio saugumo sąvoka yra neatsiejama nuo tarptautinio saugumo sampratos. Yra grėsmių, kurios kyla ne tik žmogui ar valstybei, bet ir visai visuomenei ar net žmonijai, pavyzdžiui, oro ar vandens užterštumas, terorizmas ir t. t. Grėsmę tarptautiniam saugumui keliančias problemas turi stengtis spręsti kiekviena valstybė veikdama sutartinai su kitomis. Nekreipiant dėmesio į tarptautinio saugumo problemų sprendimą (pvz., nesirūpinant branduolinio ginklo kontrole, aplinkosauga, nekovojant su terorizmu ir kt.), pavojus gali kilti ne tik pavienėms valstybėms, bet ir visam regionui ar net pasauliui.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (954 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alma
  • Nacionalinio saugumo užtikrinimo būdai ir priemonės ES saugumo politikos kontekste
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nacionalinio saugumo užtikrinimo būdai ir priemonės ES saugumo politikos kontekste. (2018 m.). https://www.mokslobaze.lt/nacionalinio-saugumo-uztikrinimo-budai-ir-priemones-es-saugumo-politikos-kontekste.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 21:07
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo