Naujažodžiai – dažnai nesantaikos akmenys kalbininkai siūlo žodį, visuomenė piktinasi (kalbininkė J. Zabarskaitė). Pateikite tokių nesantaikos pavyzdžių. Kuo ir kodėl jie neįtiko visuomenei?


Naujazodziai nesantaikos akmenys. Kalbininke j.zabarskaite. Naujažodžiai zabarskaitė. Naujazodziai daznai nesantaikos akmenys. Naujazodziu pavyzdziai. Naujazodziai daznai nesantaikos akmenys kalbininkai siulo zodi visuomene piktinasi. J.zabarskaite kuriniai. Naujazodziu nesantaikos pavyzdziai. Naujazodziai - daznai nesantaikos akmenys. J zabarskaite naujazodziai.

12 klasės kalbėjimas. Kalbėjimo potemė 2014m. Tema: Kalba. 5 potemė su planu. 5. Naujažodžiai – dažnai nesantaikos akmenys kalbininkai siūlo žodį, visuomenė piktinasi (kalbininkė J. Zabarskaitė). Pateikite tokių nesantaikos pavyzdžių. Kuo ir kodėl jie neįtiko visuomenei? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais.

Šiandienos pasaulyje gyvenimas verda beprotišku tempu. Globalizacija ir kiti procesai keičia šimtmečiais puoselėtas kultūras bei normas. Tai be abejonės veikia mažesnių tautų kultūrą bei kalba. Ne išimtis ir Lietuva. Lietuvių kalbai tenka prisitaikyti prie šiuolaikiško gyvenimo tempo ir todėl nuolat yra kuriami nauji žodžiai. Deja, tačiau tikrai ne visi naujadarai yra kuriami ir vartojami taisyklingai. Kalbininkė J. Zabarskaitė teigia, kad naujažodžiai – tai dažnas nesantaikos ir nesutarimų objektas. Dažnai kalbininkams pasiūlius tam tikrą žodį – visuomenė jo nepriima. Šiandien savo kalboje aptarsiu tam tikrus naujus žodžius ir kaip jie buvo sukuriami. Taip pat pateiksiu savo nuomonę, kodėl visuomenė ne visada priima naujažodžius.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (981 žodžiai)
  • Mokykla
  • Naujažodžiai – dažnai nesantaikos akmenys kalbininkai siūlo žodį, visuomenė piktinasi (kalbininkė J. Zabarskaitė). Pateikite tokių nesantaikos pavyzdžių. Kuo ir kodėl jie neįtiko visuomenei?
    9 - 1 balsai (-ų)
Naujažodžiai – dažnai nesantaikos akmenys kalbininkai siūlo žodį, visuomenė piktinasi (kalbininkė J. Zabarskaitė). Pateikite tokių nesantaikos pavyzdžių. Kuo ir kodėl jie neįtiko visuomenei?. (2014 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/naujazodziai--daznai-nesantaikos-akmenys-kalbininkai-siulo-zodi-visuomene-piktinasi-kalbininke-j-zabarskaite-pateikite-tokiu-nesantaikos-pavyzdziu-kuo-ir-kodel-jie-neitiko-visuomenei.html Peržiūrėta 2018 m. Spalio 24 d. 09:08
×