Nėščiųjų hipertenzija - ką svarbu žinoti?



Nėščiųjų hipertenzija – ką svarbu žinoti? Tikslas ir uždaviniai. Koks kraujo spaudimas nėščiajai yra per aukštas? Kas yra nėščiųjų hipertenzija? Kiek moterų susiduria su nėščiųjų hipertenzija? Kokie rizikos veiksniai? Kokios galimos komplikacijos? Kokia yra moterų, kurioms nustatoma nėščiųjų hipertenzija, priežiūra? Ar verta nerimauti, jei kraujo spaudimas yra normalus, tačiau pulsas aukštas? Galimybės išvengti aukšto AKS nėštumo metu. Išvados. Literatūros šaltiniai. Nėščiųjų hipertenzija – ką svarbu žinoti?
TIKSLAS: Išanalizuoti nėščiųjų hipertenzijos sąvoką. UŽDAVINIAI: Išsiaiškinti moterų, sergančių nėščiųjų hipertenzija, statistiką; Aptarti būdus, kurie gali padėti išvengti aukšto arterinio kraujo spaudimo; Papasakoti apie galimas komplikacijas.
Pagal statistiką apie 5-7 proc. nėščiųjų pasireiškia su nėštumu susijusi hipertenzinė būklė. Į šią statisiką pakliūna ir moterys, kurios iki nėštumo turėjo pirminę hipertenziją. Tačiau būklė gali pablogėti ypatingai antrajame arba trečiajame nėštumo trimestre. Natūralu, jog šios moterys jau nuo nėštumo pradžios vartoja vaistus. Jei moteris serga pirmine hipertenzija, jau planuojant nėštumą reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris pakeistų vaistus į tinkančius vartoti nėštumo metu. Jokiu būdu moterys neturėtų užsiimti savigyda ir pačios keisti vaistus. Gydytojas turi įvertinti jūsų būklę, paskirti tokius vaistus ir jų dozes, kurios būtų tinkamiausios individualiai.
Dažniausiai padidėjęs kraujospūdis nustatomas moterims, kurios turi antsvorio ar serga cukriniu diabetu. Taip pat toms moterims, kurios ir iki nėštumo turėjo aukštą kraujospūdį. Jei kalbame apie preeklampsiją, ši būklė dažniau nustatoma pirmą kartą besilaukiančioms moterims. Neretai įtakos turi genetiniai veiksniai – ne tik moters, bet ir vyro. Kodėl atsiranda preeklampsija, teorijų yra įvairių. Tai dažniausiai nutinka nėštumo pradžioje, kai placenta blogai implantuojasi. Kai padidėja arterinis kraujospūdis, tai jau yra antra ligos fazė. Moters organizmas stengiasi aprūpinti netaisyklingai susiformavusią placentą ir vaisių didesniu kraujo kiekiu. Tai gelbsti vaisių, tačiau labai pavojinga pačiai moteriai, kurios gali laukti sudėtingos komplikacijos.