Nuolatinės srovės grandinių su nuosekliai sujungtais rezistoriais tyrimas kontroliniai klausimai ir atsakymai

Laboratorinis darbas Nr. Nuolatinės srovės grandinių su nuosekliai sujungtais rezistoriais tyrimas. Nuolatinės srovės grandinių su lygiagrečiais rezistoriais tyrimas. Kokia grandinė laikoma nuosekliai sujungta Nuosekliai. Koks sujungimas vadinamas lygiagrečiu jungimu. Suformuluokite Omo ir antrąjį Kirchhofo dėsnį. Omo dėsnis grandinės daliai. Omo dėsnis visai grandinei. Kaip į grandinę jungiami ampermetras ir voltmetras ir kokios jų varžos Ampermetras. Paaiškinkite reostato sąvoką. 2 Kaip apskaičiuoti kiekvienos varžos galią ?
Tekant srovei grandinės dalimi, joje gaunamas elektrinių potencialų skirtumas (įtampa). Ją galima užrašyti remiantis Omo dėsniu taip:
II.Omo dėsnis visai grandinei: Elektrovaros jėga padalinta iš imtuvo ir šaltinio varžų sumos:
II Kirchhofo dėsnis – elektrinės grandinės kontūro įtampų algebrinė suma yra lygi nuliui:
Ampermetras į grandinę jungiamas nuosekliai, o voltmetras lygiagrečiai. Ampermetro varža turi būti maža palyginus su imtuvų varžomis tam, kad prietaisas parodytų ko tikslesnius duomenis ir nesumažintų tikrąjį srovės dydį. Voltmetro varžos dydis turi būti kuo didesnis palyginus su imtuvų varžomis tam, kad jo prijungimas nedarytų įtakos įtampos matavimui.
Reostatas- tai keičiamos varžos rezistorius, kūris nuolatinės srovės grandinėse gali keisti įtampą ir srovę. Reostatas jungiamas į grandinę nuosekliai.
Kaip apskaičiuoti kiekvienos varžos galią? matuojant srovę ir įtampą apskaičiuojame varžos galią. Formulė: P=UI elektros energijos matavimo vienetas – Džiaulis [J].
- Microsoft Word 146 KB
- 2022 m.
- Lietuvių
- 1 puslapis (342 žodžiai)
- Universitetas
- Stud.h17
-