Patriotizmas - taurus darbas savo šaliai



Patriotizmo sąvoka suprantama labai įvairiai ir plačiai. Akivaizdu, jei sąvoka traktuojama prieštaringai, po ja slypinti reikšmė yra tam tikras visuomenės dirgiklis. Sakoma, kad patriotizmas neturi monopolio . Vadinasi, kiekvienas turi teisę savaip suprasti šį žodį. Svarbiausia, jog šis supratimas atspindėtų gyvenimo sąlygas, o ne sukurtą iliuziją.
Patriotizmo sąvoka pabandykime išsiaiškinti per nepatriotizmo sąvoka, juolab kad tai itin aktualu Lietuvai, kuri paskutiniais dešimtmečiais prarado daug nepatriotų .
Taigi pirmoji nepatriotų kategorija – tai žmonės, pasiryžę nuolat kažkur keliauti, bėgti ten, kur sudaromos palankesnės gyvenimo sąlygos. žuvys ieško, kur giliau, o žmonės – kur geriau. spaudžia valdžia? Auga kainos? Nėra darbo? Vadinasi, reikia keisti gyvenamąją vietą. Ar dėl to reikėtų žmones smerkti? Manyčiau, kad ne. Jiems paprasčiausiai pritrūko energijos kovai bei kantrybės. Nors, antra vertus, energijos užteko viską mesti, perplaukti ar perskristi vandenyną ir nuo nulio pradėti gyvenimą svetimoje šalyje ir viskas dėl to, kad bent vaikai galėtų žmoniškai gyventi tokie žmonės pastatė niujorką ir pakėlė jungtinių amerikos valstijų ekonomiką. Dabar jie dirba australijoje, kanadoje bei kitose pasaulio vietose. Tačiau patriotais jų nepavadinsi.
Yra kitas uždaras sluoksnis – mokslininkai, gyvenantys mokslu, eksperimentais, teorijomis. Jų gyvenimo tikslas – mokslinis ateities technologijų kūrimas, jiems nerūpi dabartis, buitis, kasdienio gyvenimo ūkinės problemos. Sunku suvokti, kaip buvo galima savanoriškai dirbti hitlerio mokslui ar kurti vandenilio bombą. Tačiau tikrajam mokslininkui nesvarbu, kam dirbti ar kur dirbti. Jam svarbu, kaip ir ką kurti. Jeigu sudarytos tyrimo ir bandymų sąlygos, yra tinkama aparatūra ir palanki mokslinė atmosfera, vadinasi, galima kurti. Visa kita nėra svarbu. Jei tokiam žmogui nebus sudarytos tinkamos sąlygos, jis nusispjaus į savo padėtį visuomenėje, buitį, tėvynę ir iškeliaus ieškotis vaisingos mokslo dirvos kitur. Ir šiems piliečiams galima atleisti jų nepatriotiškumą . Tai jų dėka mes galime kovoti su įvairiomis ligomis, įsisavinti aplinką. Jie yra ne šalies, o mokslo piliečiai.
į galvą ateina dar vienas nepatriotų sluoksnis – plačiausias, kuriam priklauso absoliuti mūsų dauguma, – vartotojai. Jie paprasčiausiai gyvena – gimdo, dirba, vartoja. Tai liaudies masė. Be jos neegzistuotų nei tautos, nei valstybės, nebūtų nei gamybos, nei mokesčių. Jie yra genofondo saugotojai. Kartu jie yra ir socialinių eksperimentų aukos.
- Microsoft Word 26 KB
- 2010 m.
- 10 puslapių (4808 žodžiai)
- Gimnazija
- Inga
-