Pažintinė kelionė po kurtuvėnų regioninį parką Turizmo ir mitybos technologijų brandos egzamino darbo aprašas



Santrauka. Įvadas. Projektavimas. Idėja. Projekto analogai, svarbiausios sąvokos. Projekto maršrutas – žemėlapis. Darbo priemonės. Smulkus maršrutas. Lankomų vietų aprašymas. Bubių kaimas. Skaudvilių uosis. Kurtuvėnų regioninio parko direkcija ir lankytojų centras. Žadvainių dvaro sodyba. Linartų akmuo. Akmenų kalnelis. Vainagių piliakalnis. Lankomų objektų kainos. Naudoti informacijos šaltiniai.
Norminiai dokumentai, reglamentuojantys kelionių organizavimo paslaugas.
Kuriamo produkto idėją paskatino atsižvelgimas į tai, jog 2015 metai Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metais. Taigi šiame darbe pateikiamas vienos dienos pažintinės kelionės automobiliu, savarankiškai organizuotos ekskursijos detalus planas po Kurtuvėnų regioninį parką, aprašomi lankomi objektai pažymėti pateiktame žemėlapyje, pateikiami analogų pavyzdžiai. Ši idėja skatino darnųjį turizmą Lietuvoje, siekė sukurti gerą produktą vartotojui.
Mano pasirinkta darbo tema yra išsamus vienos dienos pažintinės ekskursijos organizavimas po Kurtuvėnų regioninį parką. Ši tema svarbi siekiant išsaugoti lietuviškąsias etnines vertybes, gamtovaizdžio grožį propoguojant darnųjį turizmą. Darnusis turizmas (subalansuotasis) skatina ekologišką turizmą, nekenkiant aplinkai. Kurtuvėnų regioninis parkas irgi atkreipia dėmesį į subalansuotą turizmą, stengiantis išsaugoti tai kas yra nepaliesta, bet vis pritaikant tai turistų poreikiams. Subalansuotas turizmas apima socialinę atsakomybę, gamtos tausojimą ir vietinio gyventojo integravimą į turizmo valdymą ir plėtrą. Pasaulinė Turizmo Organizacija (WTO), Pasaulinis Kelionių ir Turizmo komitetas (WTTC) tausojamąjį turizmą apibrėžė taip: Tausojamojo turizmo plėtra tenkina dabartinius turisto bei juos priimančio regiono poreikius ir kartu saugo, bei didina ateities galimybes. Yra numatyta, kad ištekliai turįs būti valdomi taip, kad ekonominio, socialinio ir estetinio poreikio tenkinime būtų išlaikomas kultūrinis vientisumas, esminiai ekologiniai procesai, biologinė įvairovė ir gyvybės palaikymo sistemos.
sukurti produktą, šiuo atveju edukacinę programą po Kurtuvėnų regioninį parką, su išsamia informacija apie jį;
įrodyti, jog turizmas Lietuvoje yra ne mažiau įdomus nei svečiose šalyse.
Idėja kilo atsižvelgiant į tai, jog 2015 metai Lietuvoje buvo paskelbti Etnografinių regionų metais ir į turizmo keliamą žalą aplinkai bei didelės paklausos nebuvime lietuviškame turizme.
Idėjos informaciniam išplėtimui buvo naudojami šie informaciniai šaltiniai:
Turizmas – tai keliavimas iš vienos vietovės į kitą laisvalaikiu.
Analogas – panašūs daiktai, dalykai, reiškiniai, atitikmenys
Etnografinis regionas – istoriškai susiformavę etninės Lietuvos regionai.
Pažintinė ekskursija – pažintiniės ekskursijos metu yra daugiausia sužinoma apie lankomąją vietą, jos kultūrą, žmones, lankomus objektus, kraštovaizdį, maistą, gėrimus.
Ekskursijos metu aplankome: Pageluvio kraštovaizdžio draustinio ežeryną, Targių geomorfologinio draustinio ozus, Zuikiškės ąžuolą, Kurtuvėnų buvusio dvaro parką ir žirgyną, Bubių tuopas.
Mokiniai už papildomą mokestį žirgyne gali pajoti ir pasivažinėti brička.
Ekskursijos metu aplankome: Bubių piliakalnį, Ventos – Dubysos perkasą, I ir II pasaulinių karų karių kapus, Girnikų kalną, Svilės šaltinius, Kryžių kryžkelę, Kurtuvėnų buvusio dvaro sodybą, žirgyną.
I ir II ekskursijos pranašumas yra suorganizuotas tikslus maršrutas, nuvežimas/parvežimas, išsamesnė informacija teikiama gido apie lankomus objektus ir vietoves.
I ir II ekskursijos trūkumas yra ribotas laikas, didesnės išlaidos, negalėjimas nukrypti nuo maršruto, kontrolė.
Geriausia yra savarankiškai suorganizuota kelionė pagal kelionės žinyną(vadovą), prieš tai susipažinus su vietovės planu, joje esančiais objektais, jų istorija. Išvykimo/parvykimo laikas yra pasirenkamas keliautojui patogiu metu, nevaržomas maršrutas, galimas sąmoningas nuklydimas, absoliutus laisvas laikas ir kelionės eiga. Trūkumas, kad reikia visiškai savarankiškai organizuoti visą kelionę, rinktis maršrutą, ieškoti išsamios informacijos, galimybė pasiklysti keliaujant nepažįstamais keliais.
Kompiuteris (skaitmeninė projekto versija su išsamiu maršruto ir projekto įgyvendinimo aprašymu) – pasirinkau šią priemonę, nes ji suteikia galimybę įgyvendinti kokybišką idėjos projektą moderniomis priemonėmis;
A4 formato popieriaus lapas, spalvota spauda(trumpas maršruto aprašymas su vietovių iliustracijomis ir žemėlapiu).
Maršruto pradžia aukštuose Dubysos krantuose įsikūrusiame Bubių kaime – Skaudvilių kaimo Skaudvilių uosis – Kurtuvėnų regioninio parko direkcija ir lankytojų centras – Žadvainių dvaro sodyba – Linartų akmuo – Karalių kalnas – Valatkų miško ąžuolas – Akmenų kalnelis – Vainagių piliakalnis – Galvydiškės piliakalnis – Šilo Pavėžupio dvaro sodyba – Gėlučių dvaro sodyba – Mirskiškės.
- Microsoft Word 3156 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 21 puslapis (3467 žodžiai)
- Universitetas
- Toma
-