Pirmoji medicinos pagalba esant nudegimams, sumušimams, lūžiams, apsinuodijimams


Įvadas. Pirmoji medicinos pagalba esant nudegimams. Pirmoji medicinos pagalba esant sumušimams. Pirmoji medicinos pagalba esant lūžiams. Pirmoji medicinos pagalba esant apsinuodijimams. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dėl traumų kasmet pasaulyje nukenčia apie 250 milijonų žmonių, iš kurių 350 tūkst. mirtinai traumuojami, 160 milijonų suserga profesinėmis ligomis. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, mirties priežasčių struktūroje nelaimingi atsitikimai ir traumos užima trečiąją vietą po širdies kraujagyslių ligų bei piktybinių navikų. Nelaimingi atsitikimai, nudegimai, sumušimai, lūžimai, apsinuodijimai ir kitos traumos „Lietuvos sveikatos programoje“ pavadinti Lietuvos nacionaline nelaime. Mirtingumo nuo nelaimingų atsitikimų, traumų ir apsinuodijimų rodiklis Lietuvoje yra labai didelis ir toliau nuolat didėja lyginant su kitomis ES šalimis.

Viena iš traumų mirtingumo priežasčių yra nesuteikta pirmoji medicininė pagalba įvykio vietoje iki atvykstant medicinos personalui. Įvykus nelaimei, žmogaus gyvybė priklauso ne tik nuo traumos sunkumo, bet ir nuo laiku suteiktos pirmosios pagalbos. Laiku ir kvalifikuotai suteikta pagalba ne tik padeda nukentėjusiajam išgyventi po sunkių sužalojimų, bet ir palengvina jų padarinius.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1895 žodžiai)
  • Kolegija
  • Algima
  • Pirmoji medicinos pagalba esant nudegimams, sumušimams, lūžiams, apsinuodijimams
    10 - 3 balsai (-ų)
Pirmoji medicinos pagalba esant nudegimams, sumušimams, lūžiams, apsinuodijimams. (2012 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/pirmoji-medicinos-pagalba-esant-nudegimams-sumusimams-luziams-apsinuodijimams.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 13:47
×