Galvos trauma pirmoji medicinos pagalba


Tema nr. medicina. 720-07-015* suteikti pirmąją medicinos pagalbą įtarus galvos smegenų traumą. Tikslas. Temos. Galvos ir jos organų bei kaklo anatomijos apžvalga. Atraminę kaklo struktūrą. Pagrindiniai kaklo srityje esantys organai yra stemplė. Galvos ir jos organų bei kaklo anatomijos apžvalga. Galvos traumos požymiai. Galvos traumos požymiai. . Pirmoji medicinos pagalba. Galvos traumos požymiai. Galvos traumos požymiai. Pirmoji medicinos pagalba. Galvos traumos požymiai. . Pirmoji medicinos pagalba. Galvos traumos požymiai. Galvos traumos požymiai. . Pirmoji medicinos pagalba. Galvos traumos požymiai. Pirmoji medicinos pagalba. Galvos traumos požymiai. Galvos traumos požymiai. . Pirmoji medicinos pagalba. Klausimai?

Susipažinti karius kaip teisingai suteikti PMP, įtarus galvos smegenų traumą.

Trumpa galvos ir jos organų bei kaklo anatomijos apžvalga 2.Galvos traumos požymiai. Pirmoji medicinos pagalba.

Galvos ir jos organų bei kaklo anatomijos apžvalga.

Galva sudaryta iš dviejų dalių: veidinės ir smegeninės (arba kiaušo). CNS – nervinio audinio telkiniai galvos smegeninėje dalyje (galvos smegenys) ir stuburo kanale (nugaros smegenys). Galvos smegenys - pati stambiausia CNS dalis. Tai vientisa sistema apsupta trimis dangalais: kietuoju, voratinkliniu ir minkštuoju. Tarp kietojo dangalo lapelių yra veniniai sinusai, kurių pažeidimas sukelia didelius kraujavimus.

Galvos smegenys susideda iš: 1) didžiųjų smegenų, 2)smegenėlių, 3) smegenų kamieno. Išorinę galvos smegenų dalį sudaro pilkoji medžiaga - galvos smegenų žievė, kurioje yra suvokimo ir valdymo, taip pat ir sąmoningos veiklos centrai. Po pilkąja medžiaga yra baltoji medžiaga, turinti daugybę skaidulų, kurios jungia smegenų žievės ląsteles su visu organizmu. Po galvos smegenų pakaušio dalimi yra smegenėlės, kurios reguliuoja kūno pusiausvyrą ir koordinuoja jo judesius. Pradinėje nugaros smegenų dalyje - pailgosiose smegenyse - yra kvėpavimo ir kraujotakos reguliavimo centras.

Nugaros smegenys. Tai CNS dalis, besitęsianti stuburo kanalu 40 – 45 cm nuo galvos smegenų iki juosmens srities. Nugaros smegenys palaiko ryšį tarp galvos smegenų ir kūno paviršiaus, vidaus, skeleto ir raumenų. Lūžus stuburui, nugaros smegenys pažeidžiamos, todėl galimi kūno motorikos ir sensorikos sutrikimai.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1563 KB
  • 2015 m.
  • 27 puslapiai (1120 žodžiai)
  • Kęstutis
  • Galvos trauma pirmoji medicinos pagalba
    10 - 7 balsai (-ų)
Galvos trauma pirmoji medicinos pagalba. (2015 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/galvos-trauma-pirmoji-medicinos-pagalba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 18:29
×