Politinė komunikacija


Politinkė komunikacija. SVARBIAUSIOS DIMENCIJOS (sudėtinės dalysPolitinės komunikacijos funkcijos. Komunikavimo sfera. Šiuolaikinė politinė erdvė. „Kalbėti – tai daryti“. Konfliktas politikoje. Televizijos vaidmuo. Išlikimas informaciniame lauke. Norint išlikti infolauke. Partijos ir politinė komunikacija. Masinės politikos partijos – praeitis? Kritika naudinga. Partijų išskirtinumas. Partinė sistema. Partijų funkcija. Partijos ir rinkimų komunikacija. Nedemokratiška demokratija. Vidinė partijų demokratija ir išorinė komunikacija. Partija parlamente. Frakcijos – partijos konfliktas. Masinė komunikacija. Žiniasklaidos funkcijos. Informacijos ir žinių platinimas. Žiniasklaida ir viešoji nuomonė. Kritikos ir kontrolės funkcija. Pramoga. Masinės komunikacijos efektų teorija. Tyrinėjimų raidos etapai.

Šiuo metu demokratija yra tapusi universalia politinio sutvarkymo paradigma. Šiuolaikinės demokratijos yra vadinamos liberaliomis demokratijomis. T.y. visų žmonių interesai garantuoti. Gėjų paradas yra liberalios demokratijos bruožas. Demokratija yra negalima be aktyvios politinės komunikacijos.

Kam demokratijoje reikalinga politinė komunikacija:

Demokratija per privačius interesus suponuoja vienybę susiskaldyme. Tai reiškia, kad labai skirtingi, smulkūs interesai, labai skirtingos visuomenės grupės siekia sutarimo.

Kaip siekti vienybės? Interesų gausa, socialinių, politinių, ekonominių, kultūrinių grupių susidarymas sukelia intensyvaus komunikavimo poreikį. Politikoje komunikacija virsta viena iš pagrindinių valios reiškimo iš jos įgyvendinimo instrumentų. Be komunikacijos nėra nei politikos, nei politiko.

Politikos komunikacija, tai greit besikeičiantis, atviras dinamiškai procesas.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2420 žodžiai)
  • Vaidas
  • Politinė komunikacija
    10 - 10 balsai (-ų)
Politinė komunikacija. (2015 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/politine-komunikacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 05:57
×