Pramoninės nuosavybės teisių apsauga


Pramoninės nuosavybės teisių apsauga. Įvadas. Pramoninė nuosavybė yra intelektinės nuosavybės dalis. Pramoninės nuosavybės teisė reguliuoja. Teises į patentus teises į prekių ženklus. Pramoninės nuosavybės teisių apsauga taikoma objektams. Patentų teisė saugo techninio pobūdžio išradimus (techninius problemų sprendimus). Prekių ženklų teisė saugo žymenis. Komercinės paslaptys saugomos dėl to. Pagrindiniai pramoninės nuosavybės apsaugą reglamentuojantys teisės aktai. Patentų įstatymas Dizaino įstatymas Prekių. Išvados. Pramoninės nuosavybės teisių apsaugos pagrindinis tikslas ir funkcija yra suteikti apsaugą tiek.


Teises į patentus teises į prekių ženklus, o įstatymų numatytais atvejais ir į kitus žymenis (pvz., firmų vardus, geografines nuorodas, komercinius žymėjimus) teises į pramoninį dizainą teises į augalų veisles teises į kitus pramoninės nuosavybės objektus (pvz.: komercines paslaptis) apsaugą nuo nesąžiningos konkurencijos.

Komercinės paslaptys saugomos dėl to, kad jos turi tikrą ar potencialią komercinę vertę, ir jos nėra žinomos ir laisvai prieinamos tretiesiems asmenims. 5. Apsaugos nuo nesąžiningos konkurencijos tikslas – suteikti efektyvią apsaugą nuo bet kokio konkurencijos veiksmo, prieštaraujančio sąžiningos komercinės veiklos papročiams. Ši teisė apsaugo nuo nesąžiningos konkurencijos instituto pagrindu neįgyjamos išimtinės teisės į kokius nors objektus ar veiklos rezultatus. Nesąžiningos konkurencijos objektu yra ne tik teisinė konkurentų apsauga, bet ir tokiu pačiu lygiu – vartotojų, o taip pat visos visuomenės apsauga nuo piktnaudžiavimų, iškraipymų, klaidinimų, pasinaudojimų kito subjekto reputacija, komercinėmis paslaptimis ir kitokių kenkimų konkurencijos laisvei.

  • MS PowerPoint 36 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (499 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Pramoninės nuosavybės teisių apsauga
    10 - 1 balsai (-ų)
Pramoninės nuosavybės teisių apsauga. (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pramonines-nuosavybes-teisiu-apsauga.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 00:20
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo