Profesinė rizika skaidrės



Profesinė rizika.Pagrindiniai pavojingi ir kenksmingi profesinės rizikos veiksniai. Prevencinės ir apsaugos priemonės. Rizikos vertinimas. Profesinės rizikos vertinimo tikslas. Rizika vertinama. Parengiamųjų darbų etape. Rizikos identifikavimą atlieka. Rizikos veiksnių tyrimo ir rizikos nustatymo etape. Žalos sveikatai sunkumo vertinimas. Rizikos priimtinumo nustatymo schema. Rizikos nustatymas. Rizikos veiksnių tyrimo ir rizikos nustatymo etape. Rizikos pašalinimo ar sumažinimo etapas. Rizikos stebėjimas. Pagrindiniai profesinės rizikos veiksniai. Cheminis veiksnys. Cheminė rizika. Dezinfekantų sudedamosios produktų grupes. Rizikos zonos. Veiklos, kuriose galima. Infekcijos rizika. Infekcijos rizika gali kilti vykdant veiklas. Bendrosios atsargumo priemonės. Darbuotojams kyla įvairių rūšių rizika. Psichosocialiniai veiksniai. Fiziniai veiksniai – veiksnys, kuris kelia pavojų dėl. Profesinės rizikos veiksniai, su kuriais susiduria ar gali susidurti sveikatos priežiūros darbuotojai. Kas atlieka rizikos veiksnių tyrimą? Kaip atliekami fizinių veiksnių tyrimai. Kaip atliekamas rizikos nustatymas. Rizikos vertinimo dokumentavimas. Rizikos vertinimas atnaujinamas arba. Atliekamas iš naujo.
Profesinė rizika. Pagrindiniai pavojingi ir kenksmingi profesinės rizikos veiksniai.
Pavojaus ar rizikos pašalinimas; pavojaus ar rizikos kontrolė atsiradimo vietoje, naudojant technines kontrolės priemones arba organizacines priemones; pavojaus ar rizikos sumažinimas kuriant saugaus darbo sistemas, į kurias įtraukiamos administracinės kontrolės priemonės; jei likusio pavojaus ar rizikos neįmanoma kontroliuoti kolektyvinėmis priemonėmis, darbdavys turi nemokamai parūpinti tinkamas asmenines apsaugos priemones, įskaitant aprangą, ir įdiegti priemones, kuriomis būtų užtikrinama, kad minėtosios apsaugos priemonės būtų naudojamos ir prižiūrimos.
Įmonės DSS tarnybos, turinčios apmokytus ir atestuotus specialistus, atestuotos įstaigos, teikiančios samdomų DSS tarnybų paslaugas, DSS specialistai, atitinkantys kvalifikacinius reikalavimus ir turintys šios veiklos licencijas.
Rizikos nustatymo etape: analizuojami rizikos tyrimo rezultatai, nustatoma: ar išmatuotų rizikos veiksnių dydžiai neviršija HN nustatytų leistinų ribinių verčių, ar tiriami rizikos veiksniai atitinka teisės aktų reikalavimus, priimamas sprendimas dėl rizikos: priimtinumo ar nepriimtinumo.
Rizikos pašalinimo ar sumažinimo etapas.
Parengiamas rizikos šalinimo ar mažinimo planas surašomi rizikos veiksniai jų šalinimo ir mažinimo priemonės darbuotojai, atsakingi už priemonių įgyvendinimą, priemonių įgyvendinimo terminas, numatomos lėšos šalinimo ir mažinimo priemonių vykdymo kontrolė.
Biologiniai veiksniai: biologinės kilmės medžiagos, mikroorganizmai, įskaitant genetiškai modifikuotus, ląstelių kultūros, žmogaus endoparazitai, galintys sukelti infekciją, alergiją ar apsinuodijimą.
Operacinės; skubiosios medicinos pagalbos skyriai; intensyviosios terapijos skyriai; skubiosios pagalbos ir greitosios pagalbos tarnybos; dializės skyriai; laboratorijos; geriatrijos skyriai, ypač kai yra sąlytis su krauju ir kraujo produktais, naudojami potencialiai pavojingi prietaisai ir instrumentai arba rūpinamasi agresyviais pacientais; patologijos, anatomijos ir teismo medicinos tarnybos (išskyrus laboratorijas); kraujo ir plazmos bankai ir centrai.
Veiklos, kuriose galima infekcijos rizika:.
Klinikinė žmonių apžiūra; kraujo, kūno skysčių ar kitų klinikinių mėginių, pvz., tepinėlių, ėmimas; chirurginės procedūros; žaizdų tvarstymas ir (arba) priežiūra; pacientų, kurie negali patys pasirūpinti savimi, slauga; rūpinimasis žmonėmis ar gyvūnais, kurie kelia pavojų sau ar kitiems, arba atvirkščiai; darbas su gyvūnais.
Infekcijos rizika gali kilti vykdant veiklas:.
Standartinės higienos priemonės: pirštinių mūvėjimas; apsauginių drabužių dėvėjimas; filtruojamųjų kaukių naudojimas; užterštų paviršių ir objektų dezinfekavimas ir valymas; medicininių priemonių priežiūra.
- MS PowerPoint 429 KB
- 2018 m.
- Lietuvių
- 46 puslapiai (1654 žodžiai)
- Kolegija
- Klara
-