Raumenų elektrostimuliacija


Paveikslų sąrašas. Įvadas. Raumenų elektrostimuliacija. kas tai? Raumenų elektrostimuliacija taikoma kineziterapijoje. Tyrimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Dažnai elektrostimuliaciją ir labai plačiai naudojame reabilitacijose. Gydytojai rekomenduoja naudoti, kaip dar vieną papildomą priemonę raumenų jėgos didinimui, bei funkcinio mobilumo didinimui. II tipo raumeninės skaidulos labiau aktyvuojasi, veikiant raumenų elektrinei stimuliacijai. Jos gali išvysto didelę raumenų jėgą, yra didesnės, bei jų aktyvumas yra efektyvesnis funkciniam judesiui atlikti. (Paillard et al. 2005).

Raumenų jėgos didinimui elektrinė stimuliacija yra labai tinkama, bei efektyvi reabilitacijoje, nes procedūros metu iš pradžių susitraukia stambiosios, kitaip vadinamos jėgos skaidulos, o poto smulkiosios – ne jėgos skaidulos. (Kriščiūnas, 2008).

Pasikartojimo dažnumas – tai yra impulsų pasikartojimų dažnis per sekundę, kuris matuojamas Hz. Norint pasiekti gerą/ optimalų rezultatą yra naudojama 20-50 Hz.

Stimuliacinės bangos pakilimo ir nusileidimo laikas – Matuojama sekundėmis. Tai yra laikas per kurį impulsas pasiekia užprogramuotą impulso stiprumą.

Elektrinės stimuliacinės bangos ir pauzės santykis, nuo kurio priklauso raumens nuovargis. Geriausias santykis yra 1:3.

Vienas iš svarbiausių parametrų, kuomet atliekame elektrostimuliacijos procedūras, yra elektrinės stimuliacijos impulso stiprumas. Kai nustatomas raumens atsakas į impulsą, pagal motorinę slenksčio vertę, tuomet nustatoma ir parenkama impulso stiprumas.

Kuomet yra mažas srovės intensyvumas, tai negali ir nesukelia raumens susitraukimo, kai yra žemiau motoriniam slenksčiui.

  • Microsoft Word 113 KB
  • 2022 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (852 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dominyka
  • Raumenų elektrostimuliacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Raumenų elektrostimuliacija. (2022 m.). https://www.mokslobaze.lt/raumenu-elektrostimuliacija.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 12:34
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo