Refleksija apie tyrimų metodologiją


Kokias žinote pagrindines mokslo prielaidas ? Apibūdinkite jas. Kaip suprantate teorinių fundamentaliųjų tyrimų esmę. Paaiškinkite taikomųjų tyrimų paskirtį ir reikšmingumą. Kaip suprantate socialinių tyrimų paskirtį ir esmę. Paaiškinkite , kaip suprantate kiekybinę tyrimų metodologiją. Paaiškinkite , kaip suprantate kokybinę tyrimų metodologiją. Ką reiškia mokslinių tyrimų empirinis lygmuo. Kaip suprantate mokslinių tyrimų teorinį lygmenį.


Determinizmas - ji teigia, kad viskas, kas vyksta, turi priežastį, tai yra reiškinius lemia aplinkybės, o mokslas vystosi išaiškindamas ir padėdamas suprasti priežastinius ryšius.

Fundamentalieji tyrimai skirti teorinėms mokslo problemoms spręsti, formuluoti naujus dėsnius. Tai iš principo naujų orginalių sprendimų paieškos. Fundamentaliuosiuose tyriumuose ne visada racionalu išsskirti prioritetines kryptis.

Taikomųjų tyrimų paskirtis yra tobulinti konkrečius procesus, technologijas,  praktiškai pritaikyti

Taip pat taikomųjų tyrimu reikšmingumas yra siekiamas remiantis anksčiau gautomis mokslo

žiniomis, spręsti tuo metu svarbius praktikai klausimus. Taikomiesiems tyrimams suteikus studijų komponento statusą, pripažįstama, kad smulkiatemiškumas tyrimams suteikia žvalgomąjį pobūdį, tai padeda apčiuopti gilesnio mokslinio pažinimo gaires. Kita vertus, tokie žvalgomojo pobūdžio tyrimai pravartūs mokslininkams prieš imantis gilaus nagrinėjimo reikalaujančių temų – jie neretai padeda taupyti mokslines sąnaudas. Todėl smulkių temų tyrimai yra pripažįstami, kaip tam tikras mokslinio pažinimo būdas.

Taigi, taikomųjų paskirtis tobulinti konkrečius procesus praktiškai pritaikyti rezultatus, o reikšmingumas gautas žinias spręsti svarbius praktikai klausimus.

Empirinis mokslinių tyrimų lygmuo yra susijęs su tyrimo medžiagos gavimu ir apdorojimu.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (708 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušra
  • Refleksija apie tyrimų metodologiją
    10 - 1 balsai (-ų)
Refleksija apie tyrimų metodologiją . (2019 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/refleksija-apie-tyrimu-metodologija.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 03:09
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo